MicroStrategy’nin CEO’su, Bitcoin ve Lightning Network’ün DeFi’yi geliştirebileceğine inanıyor.

0

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinin şu anda ne kadar istikrarsız olduğu göz önüne alındığında, MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin maksimalist Michael Saylor, Bitcoin ve Lightning ağının DeFi endüstrisini kurtarabileceğini düşünüyor.

İki büyük protokol olan Terra ve Celcius’un bir ay içinde ciddi sorunlar yaşadığı, DeFi sektörü sıkıntı yaşıyor. Saylor, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin ve Lightning’in piyasayı istikrara kavuşturmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in “DeFi için sağlam bir etik, ekonomik ve teknolojik temel” sağladığını söylüyor. DeFi’nin bir sonraki sürümünün Lightning ve BTC jetonu ile oluşturulacağını söyledi.

Saylor, DeFi endüstrisindeki çok sayıda önemli güvenlik açığını vurgulayan Salı günü Bloomberg makalesine tepki gösteriyordu. Dijital varlık saklama şirketi Liminal’in yaratıcısı Mahin Gupta, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Celsius’ta yaşananların endüstri için ciddi yansımaları olacak. Önemsiz bir oyuncu ve bariz başarısızlığının dalgalanma etkileri olacak.”

Yatırımcılara yıllık yüzde 20 getiri vaat eden Terra blok zincirinin şok edici çöküşünden bir aydan kısa bir süre sonra, Celsius Networks platformundaki para çekme ve diğer faaliyetleri durdurdu. Stabilcoin’i 1:1 sabit değerini ABD dolarına karşı kaybettiğinde meydana gelen Terra’nın çöküşü ve Celsius tarafından para çekme işlemlerinin dondurulması, kripto para birimlerinin düşüşüne katkıda bulundu.

Bu nedenle, MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in Lightning Network olarak adlandırılan katman 2 ölçekleme seçeneği konusunda çok iyimser. Saylor, Bitcoin’in paranın geleceği olduğunu ve Lightning protokolünün işlemlerin ölçeklenebilirliğini kolaylaştıracağını iddia ediyor. Ayrıca şunları söyledi:

“Ödeme ve işlemleri yüksek hızda yapacaksanız, etik olarak sağlam, ekonomik olarak sağlam ve teknik olarak sağlam bir temel katmana ihtiyacınız olacak. Bitcoin budur. Ama sonra, Lightning gibi 2. katmanda milyarlarca işlem yapılacak.”

DeFi uygulamaları, Ethereum ve Solana gibi diğer blok zincirlerinde olduğu kadar Bitcoin ağında henüz popüler hale gelmedi. Buna rağmen, DeFi’yi inceleyen bazı kişiler, Lightning Network’te sürdürülebilir bir şekilde kullanılabileceğini düşünüyor. “BTC’nize karşı sabit paralar ve tamamen teminatlı kredilerin değeri olduğunu” söylüyorlar.

Küçükleri projelendiren mantar olmayan tokeni (NFT) yaratan Wil Lee, BTC ve LN’nin DeFi ve NFT’leri destekleyebileceğini söylüyor. Cointelegraph’a bazı yeni protokollerin hala test edildiğini, ancak BTC ve LN gibi protokollerin kendi başlarına ne kadar güçlü olduklarını zaten gösterdiğini söyledi.

“Kripto para almak veya satmak isteyen herkes, piyasanın istikrarlı olduğundan emin olmalıdır.” İyi bilinen bir protokol söz konusu olduğunda, rahatlayabilirim, bu da tüm kripto para ekosistemini daha güçlü hale getirir. Bitcoin, DeFi veya NFT projenizi destekliyorsa, muhtemelen daha fazla kişinin katılmasını sağlayabilirsiniz.

Ignite’tan Aliasgar Merchant, DeFi’nin “zorlandığını” ve herkesin kripto kışını atlatmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söylüyor. İnsanlar, Web3’ün temeli olması gereken DeFi’nin başarısız olduğunun kanıtı olarak Terra ve Celius’taki son olayları gösterdi. Merchant, birlikte çalışabilirlik ve büyüme yeteneğinin güçlü bir DeFi sisteminin en önemli iki parçası olduğunu söylüyor. “Temel güçlüyse, DeFi ihtiyaçlarımızı karşılamak için özel protokollere daha fazla odaklanabiliriz” dedi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.