2022-2026 Mina Fiyat Tahmini

0

Mina fiyat tahmini detayına geçmeden önce Mina Protokolü Nedir? Hafif bir blok zinciri olan Mina, aynı zamanda dünyada kısa ve öz bir blok zincirine sahip ilk kripto para birimi olarak kabul edilir. Bitcoin, Ethereum blok zincirleri gibi diğer tüm kripto para birimleri sonunda boyutu artıracaktır. Ancak MINA ile, blok zincirinde ne kadar veri depolanırsa depolansın, blok zincirinin boyutunu artırmaz ve ağın doğrulanmasını ve senkronizasyonunu kolay ve hızlı hale getirir.

Mina’ya Genel Bakış

Kripto paraMina
Ticker SembolüMİNA
Fiyat$ 2.06
Fiyat Değişimi 24H-0.80%
Fiyat Değişimi 7D-%21.28
Piyasa değeri$ 799.062.707
Dolaşan Tedarik389.273.239 MİNA
Işlem hacmi$ 25.596.559
Tüm Zamanların En Yüksek$9.91
Tüm Zamanların Düşük0,9233 ABD doları
Mina yatırım getirisiVeri yok
mina-coin-nedir

MINA, açık kaynak ve birinci katman protokolü, merkeziyetsizlik, ölçek ve güvenlik sağlamak için Haziran 2017’de oluşturuldu. Bu, sıfır bilgili, kısa ve öz etkileşimli olmayan bilgi argümanları (zk-SNARK) adı verilen bir kriptografik kanıtın yardımıyla gerçekleştirilmiştir. Mina yeni bir blok ürettiğinde, SNARK kanıtı bunun geçerli olduğunu doğrular. Mina ağı, blok üreticilerine hisse konsensüsünün kanıtı sağlar.

Mina’da kullanıcılar stake yerine delege verebilir. Her zaman internete bağlı olan bir düğümün bakımını yapmaya gerek yoktur. Mina kullanıcıları akıllı telefonlarına eksiksiz bir düğüm yerleştirebilir. Mina ekosisteminin bir parçası olmak isteyenler, ödül kazanmak için blok yapımcıları olarak katılabilir.

Mina Nasıl Çalışır?

Toplam zinciri göndermek yerine, zk-SNARKS tüm blok zincirinin bir görüntüsünü yakaladı ve etrafına gönderdi. Benzer şekilde, bir sonraki blok oluşturulduğunda, kendisinin bir anlık görüntüsünü alacaktır. Daha sonraki anlık görüntünün arka planı, blok zincirinin önceki durumu olacaktır. Tüm anlık görüntülerin boyutu aynı kalacaktır. Mina’nın değiştirilmiş bir Ouroboros Proof-of-Stake protokolü var. Tüm katılımcılar, herkesin fikir birliğinin bir parçası olabilmesi için düğüm görevi görür. Mina protokolü CEO’su Evan Shapiro, dört ekip üyesiyle birlikte blok zincirinin geleceğini güvence altına almak için çok çalışıyor. Mina’nın başlıca üç kullanım durumu şu şekilde sıralanmıştır:

  1. Çevrimiçinden Zincire Uçtan Uca Veri Gizliliği: Mina protokolü mahremiyete ve kişisel verilerin korunmasına önem vermiştir. Mina protokolündeki zincir üstü hizmetlere kişisel bilgi gizliliğinden ödün vermeden erişilebilir; Mina, çevrimiçi verilere erişmek ve hizmet sağlayıcıların gereksinimlerinin hiçbir veri açıklığı olmadan karşılandığını kanıtlamak için kullanılabilir.
  2. İzinsiz Web Oracle: Snaps ile geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için herhangi bir web sitesinden özel doğrulanmış gerçek dünya verilerinden yararlanabilir. Bu web’in izni olmadan, web’deki herkese açık bilgiler herhangi bir yere gönderilebilir. Hassas verilerin erişilebilirliği, kullanımı ve korunması ancak ilgili kanıtın paylaşılmasıyla yapılabilir. Oracle veya özel web sitesi entegrasyonu ihtiyacını ortadan kaldırır.
  3. Tek-Özel-İnternet-Giriş: Normalde, kullanıcıların internete erişmek için hesap oluşturmaları gerekir. MINA protokolü ile kullanıcılar herhangi bir internet sitesine veya hizmetine kişisel bilgilerini vermeden, oturum açmadan özel olarak erişebilir ve hiçbir servis sağlayıcı onları engelleyemez. Zincirdeki geliştiriciler, bu seçeneği geliştirme hizmetlerine entegre edebilir.

Bu proje daha önce Coda Protokolü olarak biliniyordu ve Ekim 2020’de Mina Protokolü olarak yeniden adlandırıldı. MINA, Mina platformunun yerel kripto para birimidir. MINA kripto para birimi, protokolün hem yardımcı kripto para birimi hem de ödeme ve fon alışverişi olarak çalışır. MINA, kısa ve öz merkezi olmayan ağlar için tasarlanmış Ouroboros Samasika PoS mekanizmasını kullanır. Genesis bloğundan önyükleme sağlar. En düşük depolama konsepti ve teknolojisi Mina’yı benzersiz kılıyor.

Mina’da İşlemler nasıl gerçekleşti?

Müşteri bir işlem başlattığında meme havuzuna yönlendirilecektir. Mem havuzu geçerli bir kanıttır ancak onaylanmamış bir işlemdir. O zaman bu, kanıt veya SNARK yaparak snarkerlar tarafından devralınacaktır. Ardından blok üreticisi, işlemleri bloklar halinde birleştirmek için seçilecektir. Blok üreticisi daha sonra bir SNARK seçer, SNARK’ı bir bloğa dahil eder. Bu blok zincire eklenecek ve ağa güncellenecektir. Boyutu sabit tutmak için SNARK işlemleri zincirden kaldırılacaktır. Son olarak, blok üreticisi zk-SNARK protokolünü yükseltecektir. Yeni bir blok zincirin bir parçası olur.

MINA Teknik Analizi

Kripto para piyasası, son birkaç gün içinde karışık bir eğilim yaşadı. MINA’nın mevcut fiyatı 4.8522$, 24 saatlik işlem hacmi 126.769.541$ ve piyasa değeri 1.466.359.091$’dır. Günün fiyat değişimi 4.78416$ ile 5.0844$ arasında değişiyor. MINA USD fiyatı, art arda ikinci seans için ayı piyasaları tarafından aşağı çekiyor. MINA fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi, Haziran 2021’de kaydedilen 9.09 $ ve tüm zamanların en düşük seviyesi 0.92553 $’dır.

Mina fiyat tahmini
mina-fiyat-tahmini

Teknik analiz, MINA USD’nin oldukça oynak olduğunu ve her artıştan sonra bir fiyat düşüşü gösterdiğini gösteriyor. Bu fiyat değişiklikleri mutlaka hacim cephesine yansır. MINA protokolü, muazzam hacimle desteklenen yükseliş trendinde büyük fiyat değişiklikleri sergiliyor. Ama aynı seviyeye geri dönün. 10 ve 11 Kasım güçlü bir yeşil mum gösteriyor, ancak MINA fiyat artışı sürdürülemiyor, tüccarlar Mina dijital paralarını satmaya başladı ve günlük grafikte aynı geri dönüş seviyesine bir düşüş görülüyor.

Mina madeni para tahmini
mina-coin-geleceği

MINA fiyatındaki düşüş devam ederse, anında destek 4.7083$’a yerleştirilir, daha fazla düşüş Mina protokol fiyatını 4.3684$’a çıkarabilir. ana destek 4.198 $ olarak belirlendi. Üst tarafta, ani direnç 5.231$’a yerleştirildi ve Mina protokol fiyatı bu seviyenin üstesinden gelebilirse 5.3881$’a ulaşacak. Ana direnç 5,8849 dolar ve 6,022 dolar olarak belirlendi. MINA’nın bunu kısa vadede yenmesi zor.

Mina kripto fiyat tahmini
mina-coin-yorum

En popüler teknik göstergelerden bazılarına bakıldığında, MINA protokol fiyatı 50 DEMA ve 20 DEMA’nın üzerinde işlem görüyor. RSI 51’e yerleştirildi ve MACD çizgisi sinyal çizgisini aşağıdan geçmek için çok çalışıyor, bu da Mina protokolünün yavaş yavaş alım tarafına döndüğü, ancak yine de hafif düşüş eğiliminde olduğu anlamına geliyor. Mevcut seans yeşile dönerse, trend onayından sonra tüccarlar kısa vadeli bir Mina Protokolü satın alabilirler.

Mina Fiyat Tahminleri: 2021-2026

MINA’nın uzun vadeli tahmini, farklı tahmin kuruluşlarından gelen tahminlerde büyük bir sapma olduğunu gösteriyor. İki taraf var, biri MINA’nın gelecekte düşeceğini, diğeri ise Mina’nın fiyatının yükselebileceğini gösteriyor. Kripto alanında doğru uzun vadeli fiyat tahminleri zordur. Uzun vadeli tahmin sistemi, madeni paraların tahmin edilen fiyata ulaşacağını garanti edemez. Önümüzdeki beş yıl için Mina Protokolü fiyat tahminine bir göz atalım, kripto ticaretinin her zaman bol miktarda risk içerdiğini unutmayın.

Mina Coin Fiyat Tahmini 2021

Mina Protokolü Kasım ayında karışık bir eğilim gösteriyor. Önümüzdeki ay boyunca Mina’nın fiyatı önemli bir toparlanmayı yansıtabilir ve mevcut fiyat eğilimine, yıldan bugüne analizimize ve tahminimize göre önceki ATH’yi geçebilir. 2021 sonu MINA fiyat tahmini 7$ civarında olabilir.

Mina Coin Fiyat Tahmini 2022

Fiyat tahminlerimize ve teknik analizlerimize göre, MINA fiyatı 2022 başında 7,2$ civarında işlem görebilir. Daha sonra yılın ikinci yarısından sonra iyiye işaret edebilir ve 2022 yılına kadar maksimum fiyat seviyesi 7,6$’a ulaşabilir. yılın sonu.

Mina Fiyat Tahmini 2023

Mina kriptosunun 2023’e 7,8 dolarlık bir fiyat işaretiyle başlayacağı tahmin ediliyor. Daha sonra, karışık eğilimlerle karşı karşıya kalabilir, ancak madeni para yakında toparlanacak ve önemli ağ yükseltmeleri ve topluluk çabaları nedeniyle yıl sonuna kadar maksimum 8 $ fiyat seviyesine kadar işlem görecek.

Mina Coin Fiyat Tahmini 2024

Önemli ölçüde benimsenmesi ve diğer etkileyici ağlarla işbirlikleri ile Mina’nın fiyatı muazzam bir şekilde artacaktır. 2024 için Mina Protokolü tahminleri 8,5 dolardan başlıyor. MINA fiyat tahminlerimize göre, MINA fiyatının 2024 yılı sonuna kadar maksimum 10$ fiyat seviyesine ulaşması bekleniyor.

Mina Coin Fiyat Tahmini 2025

Mina fiyat tahmini 2025, 12 dolardan başlıyor ve tüm yıl Mina protokolü için yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Madeni para, yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini kırması beklenen 15 dolarlık bir seviye öngörüyor. MINA meraklıları, minimum kar için beş yıllık bir zaman çerçevesini göz önünde bulundurarak yatırım yapabilir.

Mina Fiyat Tahmini 2026 ve Ötesi

Önümüzdeki beş ila altı yıl için kripto fiyat eğilimlerini tahmin etmek kolay değil, ancak yine de geçmiş verilere, mevcut fiyat eğilimlerine, temellere ve tahmin sistemlerine dayanarak gelecekteki fiyat seviyelerini tahmin edebiliriz. Mina fiyatının 2026’nın sonunda 17.5$’a ulaşması bekleniyor. 2026’nın ötesinde Mina protokolü fiyat tahmini ve 2030 Mina madeni para fiyat tahmini de yükseliş gibi görünüyor, ancak mevcut analize göre. Mina uzun vadede pek inandırıcı değil. Yine de, etkileyiciler ve kripto uzmanlarının 2030 MINA fiyat tahminine dayanarak, kripto para minimum 25 $ fiyat seviyesini geçebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mina coin geleceği

Mina iyi bir yatırım mı? Evet, güçlü temellere sahip en gelişmiş blok zincirlerinden biri olduğu için Mina Protokolü iyi bir yatırımdır. Mina fiyat tahminleri, MINA USD’nin uzun vadede çok karlı bir yatırım olacağını gösteriyor. Ancak, gelecekteki fiyat değişikliği o tarihteki piyasa senaryosuna bağlıdır. Diğer piyasa araçlarıyla karşılaştırıldığında, dijital paraların büyümesi her zaman yüksek oynaklık yaşar. MINA gelecek için kötü bir yatırım seçeneği değil, ancak yatırım yapmadan veya alım satım yapmadan önce yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. İyi bir getiri için, girişten önce akıllıca karar verin, kendi araştırmanızı yapın ve gerekirse biraz yatırım tavsiyesi alın.

Mina coin nereden satın alabilirim?

Tüccarlar ve yatırımcılar, Binance, Kraken, OKEx, WazirX, Mandala Exchange, ZT, HitBTC gibi önde gelen kripto borsalarından MINA satın alabilirler.

NFTYORUM.COM olarak hazırlamış olduğumuz mina fiyat tahmini, mina coin geleceği, mina coin yorumları gibi başlıklar hoşunuza gittiyse bunu da inceleyin: 2022-2026 Wagerr Fiyat Tahmini

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.