Minecraft, Web3 İlk Çıkışını Gerçekleştiriyor

0

Minecraft şu anda en başarılı video oyunlarından biri ve Minecraft hayranları bu oyunda artık bir blok zinciri katmanının mevcut olduğunu öğrenmekten mutlu olacaklar..

Microsoft ve Minecraft

Minecraft sandbox tarzı bir video oyunudur ve 2011’deki lansmanından bu yana, hevesli ve kararlı bir hayran kitlesiyle dünya çapında en başarılı video oyunlarından biri haline geldi. Minecraft, Mojang Studios’un bir ürünüdür ve Minecraft’ı piyasaya sürdükten üç yıl sonra Microsoft, akıllara durgunluk veren bir harcama yaparak oyun stratejilerinin bir parçası olarak her şeyi yaptı. 2,5 milyar dolar 2014 yılında Mojang stüdyolarını satın almak.

Bu projeyle ilgili en heyecan verici şeylerden biri, geliştiricilerinin Microsoft ile herhangi bir bağlantısı olmamasıdır. Böyle bir geliştirme, Minecraft yazılımının önemli bir kısmının açık kaynak olması nedeniyle mümkündür, bu nedenle yeterli teknik yeteneğe sahip herkes veya ekip yazılımı geliştirebilir.

Microsoft kendini oyun stratejisine adamıştır ve son on yılda yaptıkları hamleleri göz önünde bulundurduğunuzda, bu şirketin oyun stratejisine tamamen bağlı bir şirket olduğunu görebiliriz. Microsoft kısa süre önce Activision Blizzard’ı Ocak 2022’de 68,7 milyar dolara satın aldı ve “metaverse için yapı taşları” yaratmayı amaçlıyordu.

NFT Dünyaları

NFT Dünyaları Poligon tabanlı bir katmana sahip üçüncü taraf sunucular üzerine kurulmuş bir projedir. NFT World’ün Minecraft üzerindeki blok zinciri yerleşimi ile oyuncular, Web3 işlevleri $WRLD ERC-20 jetonuyla oyun içi deneyimleri için öğeler satın alabilecekleri bir çevrimiçi mağaza gibi.

NFT Worlds ile dünya çapında en çok oynanan oyunlardan birinde Metaverse deneyimi yaşayacaksınız ve hem Minecraft meraklılarının hem de NFT koleksiyoncularının geride bırakabileceği bir deneyim olacak gibi görünüyor.

NFT Worlds oynarken, NFT’ler sanal toprak parçalarını temsil ediyor ve ekip, orman adalarından çöl manzaralarına ve karlı tundralara kadar sayısız varyasyonla 10.000 farklı dünya sunuyor. Oyundaki arazi parçalarının fiyatı çoğu insan için biraz kısıtlayıcıdır, çünkü teklif vermeden arazi satın alabileceğiniz en düşük fiyat 2 Mart 2022’de 42.805.60 $’a eşdeğer olan 14,5 Ethereum’dur.

Proje duyurulduğundan bu yana, NFT dünyaları projesi makul bir ilgi gördü ve oyuncular Şubat ayında üç gün boyunca bir test sunucusunda 26.000 oyun saatinin kuzeyinde başarıyla giriş yaptı. NFT dünyalarında arazi fiyatı ne kadar uçuk görünse de, arsaların en fazla 5 TL’ye satıldığı diğer Metaverse oyunlarındaki arazilerden çok daha ucuzdur. Sandbox’ta 450.000$.

Microsoft, NFT Worlds’e Nasıl Tepki Verecek?

NFT Worlds projesinin arkasındaki ekip, üzerine inşa edilecek oyuna karar verirken Minecraft’ı seçti çünkü Microsoft’un Roblox gibi rakiplerden daha az katı ve geliştirici dostu olduğunu düşünüyorlar. Yine de, tarihin en değerli şirketlerinden birinin sahip olduğu merkezi bir oyun üzerine bir Web3 dünyası inşa etmenin kendi payına düşen sorun ve risklere sahip olduğu inkar edilemez ve Minecraft oyun içi satın alma sistemini standartlaştırmaya çalışırken her zaman bir olasılık vardır. , Microsoft projeyi yasal yollarla sona erdirmeye zorlayabilir.

NFT haberleri, Metaverse haberleri, coin analizleri gibi konularda tek adres NFTYORUM.COM.

İlginizi çekebilir: Kadın Liderliğindeki Bir NFT Olan Flower Girls, Dolphin Entertainment İle Işbirliği Yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.