Musk, Twitter’ı kripto ödemeleri için bir platform olarak öngörüyor

0
NFT Haberleri

Milyarder Elon Musk, Twitter’a (TWTR) dijital ödeme eklemenin “mantıklı” olduğunu söyledi.

Musk, Twitter’daki sanal bir toplantıda, “Para bu noktada temelde dijital ve bir süredir öyle” dedi. “Ödemeleri Twitter’a entegre etmek mantıklı olur, böylece ileri geri para göndermek kolay olur.”

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Bazı insanların anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşemeyeceği konusunda şüpheleri olsa da, Musk’ın Perşembe günkü toplantıdaki varlığı, en azından bir şekilde kararlı olduğunu gösteriyor.

Twitter geçmişte kripto para birimleri ile oynadı. O zamanki CEO’su Jack Dorsey, 2021’de bitcoin (BTC) ile bahşiş verme yeteneğini ekledi ve bu yılın başlarında eter (ETH) kullanma yeteneğini ekledi. Twitter ayrıca ödeme işlemcisi Stripe’tan yeni bir program deneyen ilk şirket oldu. Nisan ayında Stripe, Polygon kullanıcılarının USDC’de ödeme yapmasını sağlayan bir özellik yayınladı.

Öte yandan bir ABD vatandaşı, dogecoin (DOGE) piramit dolandırıcılığı tarafından kandırıldığını düşündüğü yatırımcılar adına Musk, SpaceX ve Tesla’ya 258 milyar dolarlık dava açmak istiyor.

Musk, Mayıs ayında Tesla ürünleri gibi SpaceX ürünlerinin yakında meme coin ile satın alınabileceğini söylediği zaman da dahil olmak üzere birçok kez dogecoin desteğini gösterdi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.