Nelson Mandela’nın resimleri NFT koleksiyonuna dönüştü

0

Bonhams müzayede evi, Nelson Mandela tablolarını bir NFT serisi olarak sunuyor. Önceki Güney Afrika başkanı, beş görsel suluboya parçasından oluşan bir koleksiyon olan My Robben Adası’nı hafızadan boyadı. Böylece eserler, 27 yıllık hapis cezasının 18’ini nerede geçirdiğine dair bireysel algısını gösteriyor.

Apartheid karşıtı idol, 1999’da başkanlıktan ayrıldıktan sonra eserleri boyadı. NFT serisi 5 tablonun yanı sıra Motivasyon’dan da oluşuyor. Bu, Nelson Mandela’nın adanın sert hapishanesini tasvir eden bir el yazması.

Nelson Mandela NFT’lerinin Özellikleri

Altı eserin hepsinin imzası var ve çok kişisel imajları var. Örneğin, Hücre, Mandela’nın Ruben Adası yıllarında meşgul olduğu alanın içini gösterir. Ayrıca yer, Barack Obama ve Bill Clinton tarafından ziyaret edilen bir türbe haline geldi. Mandela’nın yetersiz varlıkları pencerenin altında yığılmış.
Eski cumhurbaşkanının kızı Makaziwe Mandela, babasının suluboyalarının “insan ruhunun zaferini” resmettiğini belirtti. Sanat eserlerini NFT olarak sunmak, yeni izleyicilere ulaşmanın bir yolu” diye ekledi. Babam tamamen uygun bir topluluk yapmakla ilgiliydi”. Bu onun sanatını demokratikleştirmenin bir yolu.”

Ancak Bonhams’daki modern ve çağdaş Afrika sanatının direktörü Giles Peppiatt, Makizawe’nin duygularını tekrarladı. Ayrıca dijital sanatın “sanat galerilerine ve müzelere gitme olasılığı olmayan yeni izleyiciler” çektiğini de belirtti.

Diğer NFT haberimiz için tıklayınız: En Zengin 5 NFT Koleksiyoncu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.