NFT Classics Society, Stradivarius keman NFT’lerini duyurdu

0

NFT Classic Association, Antonio Stradivari’nin efsanevi kemanlarını Web3’e getiriyor. 20 Haziran’da grup, Stradivari’nin 168” Cobbett” kemanına ses dosyaları ve 3D görüntülerle saygı duruşunda bulunan bir dizi NFT yayınlayacak.

En son raporlarda belirtildiği gibi, “Cobbett” NFT serisi üç nadirlik sıralaması içerecek: Maestro, Virtuoso ve Prodigy. Bu üçünden Maestro NFT, en nadir ve açık artırmada satışa sunulacak. Diğer sabit fiyatlı NFT’ler, NFT pazarı OpenSea’de düşecek.

NFT Classic Association, Maestro NFT’sinde “Cobbett” kemanını takdir etmek için “yapay zeka ses modelleri” ve üç boyutlu “dijital görüntüler” kullandığını belirtiyor. Bu dijital koleksiyona sahip olan herkes “Cobbett” kemanının yüksek çözünürlüklü görüntülerini görecek ve arka planda Bach’ın “Chaconne” çaldığını duyacaktır.

Bir Virtuoso NFT satın alanlar, Sho Jang ve Sangeun Won tarafından tasarlanan 31 görselden birine sahip olacaklar. Bu sanatsal NFT’ler aynı zamanda “Cobbett” kemanına da saygı duruşunda bulunacak.

NYC.NFT festivali sırasında New York’ta bulunan herkes bu NFT’leri 20 Haziran’da bizzat görebilir. NFT Klasik Topluluk, Twitter ve Discord kanallarında da “Cobbett” NFT serisi hakkında daha fazla bilgi paylaşacak.

“NFT müzik” haberlerinin çoğu, sanal hatıralar, biletler veya albümler yayınlayan şarkıcılar ve şarkı yazarları hakkındadır. Bununla birlikte, bazı şirketler ikonik araçları Web3’e getirmeyi denemeye başladılar.

Şaşırtıcı bir şekilde, Mattereum Protokolü adlı bir Web3 projesi, yatırımcılara bu 9 milyon dolarlık enstrümanın hissesine sahip olma fırsatı vermek için bir Stradivarius kemanı satın aldı. Mattereum, NFT koleksiyon ürünlerini satmak yerine, insanların Stradivarius’un blok zinciri tabanlı belirteçleri kullanarak kısmi sahipliğini satın almalarına izin veriyor.

Klasik kemanların yanı sıra klasik gitar markaları da enstrümanlarını Web3’e getirmeye ilgi gösterdi. Bir önceki ay, Rarity Sniper, Fender’ın USPTO’ya NFT ile ilgili patentler sunduğunu keşfetti. Gibson Brands, ikonik gitar modelleri için NFT bekleyen farklı patentlere sahiptir.

Fender ve Gibson bir NFT başlatmaya hazırlanırken, Japonya’nın ESP’si şimdiden bazı gitar NFT’lerini bastı. 2021’de ESP, Duno Muradian tarafından tasarlanan gitar modellerinin dijital versiyonlarını içeren “Pyrograph” adlı bir NFT serisi yayınladı.

Bazı sanatçılar stilize enstrüman temalı NFT’leri açık artırmaya bile başladılar. Örneğin müzisyen Matt Bellamy, 2021’de bir Fender Telecaster’ın NFT’sini yayınladı. Gitar, İngiltere’deki evsiz barınakları için 26.000 $ topladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.