NFT Dünyasında Kendinizi Korumanın 7 Yolu

0

2022’de herkes başkalarının aptallığından para kazanmaya çalışıyor. NFT Dünyasında Korunmanın 7 Yolu makalesini bu yüzden ele alıyoruz.

NFT dünyası – karşılıksız tokenler – patlamaya devam ettikçe, aldatma ve dolandırıcılık riski de artıyor.

Değiştirilebilirlik, birbirinin yerine geçebilen mal ve varlıklara (müzikten sanata, memlere, gayrimenkule kadar her şey) atıfta bulunur. Her bitcoin, diğer bitcoinler kadar değerlidir. Kripto para birimindeki bu eşitlik, faizi hızla artan güvenilir bir ticaret aracı sağlar. Bu artan ilgi, hem yeni gelenlerin hem de alanda halihazırda bulunanların, sizi ve varlıklarınızı dolandırıcılardan ve bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olacak araçlar ve uygulamalardan haberdar olmalarına neden olur.

Doğrulama etiketi – NFT Dünyasında Korunma 1

Satın aldığınız projeler hakkında araştırma yaptığınızdan emin olun. OpenSea’deki doğrulanmış projeler, resmi koleksiyonun yanında mavi bir onay işaretine sahip olacaktır. NFT’lerin akıllı sözleşmeleri, işlem geçmişini listeler ve bu, bir şeyin orijinal yaratıcısını ve sahibini belirlemenize yardımcı olur. Doğrulama, sahibinin sosyal medya hesaplarını ve NFT platformlarını inceleyerek veya bir NFT doğrulama hizmetini kullanarak da gerçekleştirilebilir. Birçok NFT, dijital bir özgünlük sertifikası ile birlikte gelir.

Bir Discord kanalına atlayın – NFT Dünyasında Korunma 2

Tüm eylemin olduğu yer burasıdır. Discord, NFT topluluğunun merkezidir – üyelerin derinlemesine sohbete katılmalarına izin verirken yararlı bilgiler sağlayan etkileşimli bir alan. Burada ticaret ve yatırımla ilgili temel ipuçlarına erişebilirsiniz. Ancak sahte Discord kanallarına ve mesajlarına dikkat edin. Resmi proje Discord bulunabilir internet sitesinde veya projenin Twitter sayfasında.

Yol haritasını okuyun ve gerçek olduğundan emin olun – NFT Dünyasında Korunma 3

Yol haritası, bir projenin stratejik planıdır. Bir yatırım olarak uzun vadeli değerini iletmek için herhangi bir NFT projesinin hedeflerini ve stratejilerini belgeler ve haritasını çıkarır. Kapsamlı ve iyi düşünülmüş bir yol haritası biraz geleceğe doğru genişlemelidir. Size projenin deposundaki gelecek planları hakkında bilgi verecektir. Ve pazarlama ve büyüme için hedefler ve planlar da dahil olmak üzere oraya nasıl gitmeyi planladıkları.

TGTBT’ye dikkat edin- NFT Dünyasında Korunma 4

Hepimiz göründüğü gibi olmayan bir yatırıma kapıldık. İster zamanınız ister paranız olsun, küçük yatırım için büyük getiriler ve ödüller vaat ettiği yer. Hızlı zengin olma planları.

Gerçek Olamayacak Kadar İyi (TGTBT) NFT’ler de var. Bunlar, büyük vaatlerde bulunan ancak oraya ulaşmak için hiçbir yol sunmayan yol haritalarıdır. Büyük pasif gelir seviyeleri. Ancak geliştiriciler ödevlerini yapmadılar ve sonunda paranızla çekip gidiyorlar. Bir JPEG ve uyarıcı bir hikayeden başka hiçbir şeyiniz kalmadı.

Tohum cümlenizi asla vermeyin – NFT Dünyasında Korunma 5

Tohum cümlenizi ana şifreniz olarak düşünün. Dijital cüzdanınızdaki tüm dijital varlıklara erişmenin anahtarıdır. Değerli mülkünüz (veya bir cüzdanınız) gibi koruyun. Tohum cümleniz olduğu sürece, o cüzdan ve cümle ile ilişkili tüm kripto para birimine erişebileceksiniz (cüzdanı silseniz veya kaybetseniz bile). Yani, kim sorarsa sorsun, cevap basit – hayır.

Çekirdek aşamanız, değerli bir parola gibi bir yere yazıp kopyalarını çeşitli güvenli konumlarda tutarak kolayca korunabilir. Tohum cümlenizi dijital olarak güvence altına almayı tercih ederseniz, şifreleme hizmetleri de mevcuttur. Ancak, birisi ekranınızı paylaşmak isterse, o ifadeye bağlı QR kodunun hiç kimse tarafından görülmemesi konusunda son derece dikkatli olun.

Pompalamaktan ve boşaltmaktan kaçının – NFT Dünyasında Korunma 6

Hangi projenin gerçekçi olmayandan daha kötü olduğunu biliyor musun? Yatırım getirisi olmadan sadece çok sayıda insanın para pompalamasını isteyen bir NFT. Eski pompalama ve boşaltma şemasının tek bir yönergesi vardır: Sanatçının cebine para alın. Mümkün olduğu kadar çok jeton sat, ancak bir ödül için ek bir yol sunmayın. Ne yazık ki, şu anda bunun oldukça sık gerçekleştiğini görüyoruz, ancak çok miktarda araştırma yaparak ve tüm alanı öğrenerek önlenebilir. Hesaplanan yatırımcı olun.

Dalın ve öğrenin – NFT Dünyasında Korunma 7

NFT alanı hakkında öğrenilecek çok şey var. NFT’ler yaklaşık on yıldan beri varken, geçen yıl patlayıcı oldu. Paranızı ve markanızı bu alana yatırmadan önce kendinizi mümkün olduğunca eğitmeye özen gösterin.

NFT alanında yüz binlerce video var. Hızlı bir arama, NFT dünyasına dalmadan önce kendinizi eğitmeniz için sayısız konu sağlayacaktır.

Bu liste yüzde yüz kusursuz bir yöntem değildir. Ancak bu tür şeyleri yaparak, NFT alanını daha derin bir düzeyde öğrenebilirsiniz. Ve pişmanlık yoluna gitme olasılığınız daha az olacak.

NFTYORUM.COM, NFT ile ilgili birçok eğitim ve haber bulabileceğiniz bir haber kanalıdır.

NFT Dünyasında Korunma yazısından sonra diğer içeriğimize göz atmayı unutmayın: Ukraynalı Çiftçi OpenSea’de Rus Tankları Listeledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.