NFT’lerinizi Basmak İçin En İyi Pazar Yeri Nedir?

0

NFT’lerinizi Basmak için En İyi Pazar Yeri Nedir? Ethereum (ETH), Solana (SOL) veya Yeni Gelen Explora Finance (EXPL)?

NFT’leri Ethereum (ETH) veya Solana (SOL) ile basmaya karar vermeye çalışıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu kılavuzda, NFT hedefleriniz için en iyi kararı verebilmeniz için her bir blok zincirinin güçlü yönlerine, yeteneklerine, zayıf yönlerine ve genel farklılıklarına bakacağız. Ayrıca NFT pazarının Explora Finans (EXPL)Ön satışına yeni giren , White Paper’a göre Ethereum (ETH) ve Solana’dan (SOL) daha iyi performans gösterecek.

Ethereum

Explora Finans (EXPL)

NFT En İyi Pazar Yeri

NFT basmak için en iyi pazar yerinde ETH, SOL ve EXPL’ yi karşılaştıracağız. En iyi pazar yeri tercihi size kalmış bir durumdur.

Ethereum (ETH)
Ethereum
Ethereum

Ethereum (ETH)

Kesin olmak gerekirse, Ethereum (ETH), NFT ekosisteminin kabaca %95’ine güç sağlar, bu nedenle yatırımcılar bir NFT pazar yeri ararken, genellikle ilk karşılaştıkları sitelerin OpenSea, Rarible veya Nifty Gateway olması şaşırtıcı değildir.

Çok daha büyük bir alıcı ve satıcı havuzuyla – veya başka bir deyişle ticaret hacmiyle – Ethereum (ETH), büyüklük açısından başı çekiyor. Ethereum (ETH) tabanlı bir pazarda NFT’leri basarsanız, daha fazla maruz kalma ve NFT’lerinizi satın almaya veya teklif vermeye istekli insanlar kazanmanız olasıdır. Öte yandan, kimsenin teklif vermek veya satın almak istemediği devasa bir NFT arzı da var.

Ethereum’un (ETH) özellikleri, onu bir DeFi projesi başlatmak için en iyi ekosistemlerden biri yapar. Birçok geliştirici, veri mimarisi ve güvenlik bileşenleri nedeniyle blok zincirinin üzerine inşa ediyor.

Bununla birlikte, ağ etkinliği katlanarak arttığında – ki bu sık sık olur – ağ önemli bir işlem birikimi yaşar ve bu da işlem ücretlerinde tipik olarak işlem başına rakamları aşan büyük bir artışa neden olur ve potansiyel olarak NFT’leri basabilecek kullanıcı sayısını sınırlar.

Sonuç olarak, NFT yaratıcıları ve toplayıcıları, daha yüksek verime, ölçeklenebilirliğe ve daha düşük gaz ücretlerine sahip blok zincirleri arıyor. Çeşitli kriptografik mekanizmalar kullanarak ağını ölçekleyen yüksek performanslı bir blok zinciri olan Solana (SOL) böylece ciddi bir rakip olarak ortaya çıktı.

Daha yüksek gaz ücretleri ödemek zaman zaman bir yük olabilirken, bunun tersi, Ethereum’un (ETH) içinden daha fazla para akıyor olmasıdır. CryptoSlam’e göre, Ethereum (ETH), Solana (SOL) tabanlı borsalarda 120 milyon dolara kıyasla, son 30 günde 1.8 milyar doların üzerinde büyük bir satış hacmine sahipti.

Solana (SOL)
Daha fazla mesaj

5 En İyi NFT Pazar Yeri 2022

Ethereum
Solana

Solana (SOL)

Solana (SOL), bir Geçmiş Kanıtı (PoH) konsensüs mekanizması ve işlemleri saniyede 60.000’den fazla işlem hızında işlemek için bir dizi protokol kullanan yüksek verimli bir blok zinciridir.

Solana’daki (SOL) işlem maliyetleri genellikle bir dolardan azdır. Ölçeklenebilirlik ve düşük işlem ücretlerinden yararlanmak için birçok NFT projesi ve toplayıcı Solana’ya (SOL) geçiş yapıyor. Solana’nın genel NFT’ler için bir merkez haline gelmesinin nedenlerinden biri olan teknik kısıtlamalar tarafından kısıtlanmadan projelerini inşa etme konusunda daha fazla özgürlüğe sahipler.

NFT’leri SolSea gibi Solana (SOL) tabanlı bir pazar yeri ile basmak, ikincil piyasaya ulaştıklarında şaşırtıcı derecede ucuz, hızlı ve kâr etmek kolaydır. Solana (SOL) darphaneleri genellikle hızlı bir şekilde satın alınır ve Solana (SOL) tabanlı pazarlardaki telif ücretleri genellikle Ethereum (ETH) tabanlı pazarlardan daha yüksektir.

Solana’nın (SOL) ekosistemi, Ethereum’unki kadar büyük olmasa da, hala büyüyor. Aslında, 2022’nin başından bu yana, Solana’nın (SOL) kullanıcı tabanı çok daha hızlı bir şekilde büyüyor ve JP Morgan’dan analistler, sonunda Ethereum’u (ETH) geçeceğini tahmin ediyor.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, Solana’daki (SOL) NFT pazarı 2022’nin üçüncü çeyreği boyunca çok fazla çekiş kazanıyor. Ekosistemin satış hacmi Ocak ayı sonunda 1 milyar doları aştı.

Erken benimseyenler, ekosistem daha geniş bir kitleye ulaştığında, genellikle kendilerini listenin başında yerleştirmek için büyük bir fırsata sahip olurlar. Ancak sorunlarından biri, riskin genellikle daha yüksek olmasıdır. Solana (SOL) ağı, 2022’nin başından bu yana birçok kesinti yaşadı ve kullanıcıları, kesintiler sırasında teminatlarını dolduramadıkları için pozisyonlarını tasfiye etmeye zorladı.

Geliştiricilerin yakın zamanda ele aldığı bir diğer konu da Solana’da (SOL) halı çekmelerin yükselişi. Dolandırıcılar, bulabildikleri her türlü zayıf noktayı bulmaya ve kullanmaya çalışacaklardır ki bu genellikle gelişen teknolojilerde görülen bir durumdur.

Explora Finans (EXPL)
Ethereum
Explora

ExploraChain (EXPL)

Henüz piyasaya sürülmemiş kriptoların Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibilerine rakip olması nadirdir. Yine de Explora Finance (EXPL), çok yönlülüğü ve çok yönlülüğü nedeniyle kripto pazarından hype kazanıyor.

Son derece gelişmiş bir NFT pazarına ev sahipliği yapmaya hazırlanmanın yanı sıra, Explora (EXPL), P2E oyun, bahis fırsatları ve bir BNB Launchpad sunmayı planlıyor; bu, erken yatırımcıların birden fazla pasif gelir akışının yanı sıra beklenen artıştan kâr elde edebilecekleri anlamına geliyor. EXPL. Şu anda, her bir tokenin maliyeti yalnızca 0,0007 ABD dolarıdır ve bu, daha fazla yatırımcı EXPL satın aldıkça artacaktır.

White Paper’a göre, Explora’dan (EXPL) NFT pazarının NFT’leri depolamak, takas etmek ve nane yapmak için bir yer olarak hareket edeceği söyleniyor. Explora (EXPL) NFT pazarının kullanıcıları, varlıkları yüksek fiyattan alıp satabilecek ve NFT takasının sunduğu avantajlardan yararlanabilecek.

Yeni NFT koleksiyonları her gün piyasaya girdikçe daha fazla insan NFT takasını kullanmayı düşünecek. Explora (EXPL) kullanıcıları, NFT koleksiyoncuları arasında bir çılgınlık haline gelme potansiyeline sahip yeni keşfedilen bir koleksiyondan bir NFT elde etme fırsatına sahip olacak ve böylece NFT takasından büyük kazanç elde edecek.

Explora’nın (EXPL) hedefi, zincirler arası birlikte çalışabilirlik açısından büyük ölçüde gelişmiş büyük ölçekli bir NFT pazarı yaratmaktır. Explora (EXPL) ekibi ayrıca pazarın, kullanıcıların kripto için NFT, NFT için NFT ve hem NFT hem de kripto için NFT ticareti yapabileceği bir yere dönüşeceğini umuyor.

NFT en iyi pazar yeri yazımız hoşunuza gittiyse diğer içeriklerimize bakmayı unutmayın: Dubai Polis Gücü, Halka Ücretsiz NFT Sunacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.