Yatırımcılar NFT halı çekimi yüzünden 20 milyon dolar kaybetti

0

Yılın başından beri, ünlüler tarafından desteklenen NFT dolandırıcılıklarını bildirdik ve ne yazık ki, NFT alanında son zamanlarda başka bir multi-milyon dolarlık halı çekimi gerçekleşti.

NFT dolandırıcılığının iç karartıcı belası

Bu parçayı yazarken, bunun bu yıl hakkında rapor verdiğim dördüncü NFT halı çekişi olduğunu ve ne kadar iç karartıcı olsa da, kilim çekişlerinin her yinelemede daha kapsamlı ve daha karmaşık hale geldiğini fark ettim.

NFT halı çekişleri maalesef NFT ekosistemive gidişatı tersine çevirmek için yeterince yapılmamış gibi görünüyor.

“Pahalı” NFT halı çekmelerini düşündüğümüzde, her zaman ortak bir ünlü desteğine sahiptirler. Ünlüler, hayranları üzerinde önemli miktarda söz sahibidir. Çoğu durumda, hayran kitlesi ne kadar gençse, en sevdikleri ünlülerin onlara gerçek değerinde söylediği her şeye inanma olasılıkları o kadar yüksektir.

NFT projeleri ünlülere ve etkileyicilere bir ürünü tanıtmaları için çılgın miktarda para teklif ettiğinde, tanınmış kişiler ve ekipleri genellikle şirket ve ürün tutarsızlıklarını gözden kaçırır.

Bir hikaye ya da söz yeterince para getirmediğinde çoğu ünlünün başka yöne bakmasını sağlayabilirsiniz.

Geçenlerde, Floyd Mayweather’ın ilginç vakasını ve “aldatmaca” NFT projelerinin reklamının onun itibarının nasıl lekelenmesine yol açtığını ele aldık.

Bugünkü yazı Bored Bunny projesinin 20 milyon doların üzerinde kayba nasıl yol açtığını inceleyecek.

Bored Bunny NFT projesi

Bored Bunny NFT projesi, Aralık 2021’de sağlıklı bir heyecan ve eleştirel beğeni ile başlatıldı. Proje, 4.999 NFT’lik bir teklifle bir PFP (profil resmi) projesi olarak ilan edildi ve 0.4 ETH’lik bir nane fiyatı vardı.

Proje, Fransız Montana, Jake Paul, Floyd Mayweather ve daha fazlası dahil olmak üzere ünlüler ve etkileyicilerin kamu onayından sonra kayda değer bir çekiş kazandı.

Bored Bunny’nin birçok benzersiz avantaj vaadi vardı, bu da lansmanından saatler sonra satılmasına katkıda bulundu. bu sıkılmış tavşan takımı Nane fiyatını hesapladığınızda, yalnızca birinci taraf satışlarından en az 2.000 ETH aldı.

Başından beri, projede, lansmandan önce ünlülerin NFT’lerini satın alan bir geliştirici cüzdanı gibi farklılıklar vardı. İlk darphaneden sonra ekip, aynı 0.4 ETH darphane fiyatı için 1111 NFT içeren Bored Bad Bunny NFT koleksiyonu olarak bilinen ikinci bir koleksiyon başlattı.

Ekip, Bored Mutant Bunny olarak bilinen ve 0.25 ETH gibi düşük bir fiyata 3.000 NFT içeren üçüncü bir taksit yayınladı. Neyse ki, Bored Bunny projesinin bu yinelemesi, insanlar projeyi sorgulamaya başlayınca tükendi.

Ünlülerin oynaması gereken bir rol var

Pek çok ünlünün halkın iyiliği için doğru kararı verecek ahlaki pusulaya sahip olmaması acı verici. İnsanlar bazen en sevdikleri ünlülerin kendilerine tavsiye ettiği şeylere göre yatırım yaparlar.

Ünlüler tanıttıkları şeyler için daha fazla sorumluluk almazlarsa, halı çekme NFT uzayında oluşmaya devam edecek.

NFTYORUM.COM ‘ da en güncel NFT haberlerini bulabilirsiniz.

Diğer yazımıza bakmayı unutmayın: Apple Pay Ve Kredi Kartları İle OpenSea’de Ticaret Yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.