NFT İşlem Hacmi Bu Yıl Neredeyse Yüzde 200 Artarak 50 Milyar Dolara Ulaştı

0

Kripto para piyasasını izleyen bir site olan IntoTheBlock, 18 Nisan’da NFT işlem hacminin toplam miktarın 18 milyon ETH’ye veya 54 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Bu yıl, küresel NFT ticaret hacmi 1 Ocak 2022’de 16.94 milyar dolardan yüzde 222.2 artarak 17 Nisan’da 54.58 milyar dolara ulaştı. Bu, yılın başından bu yana yüzde 222.2’lik bir artış.

İlişkili: MetabaseNFT, NFT Pazarının Açılışını Duyurdu

13 Nisan’da platform, NFT benimseme eğrisinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu gösteren yeni bir grafik yayınladı. Bakiyesi olan ETH adreslerinin yalnızca yüzde 4,5’i o sırada NFT sahibiydi.

17 Nisan’da IntoTheBlock verileri bu yüzdenin zaman içinde arttığını gösterdi. O gün yüzde 4.64’e ulaştı.

CMO Marie Tatibouet, Paris Blockchain Zirvesi’nde NFT’lerin geleceği ve genel olarak kripto para birimi endüstrisi hakkında konuştu. Kitco News’in sunucusu David Lin ile konuştu.

Daha fazla mesaj

Tatibouet ayrıca NFT koleksiyonlarındaki artıştan da bahsetti, bu önemli çünkü birçok yeni insan kripto pazarına Bitcoin yerine NFT’ler aracılığıyla katılıyor.

Bitcoin veya Ethereum yerine, birçok yeni kripto kullanıcısı ilk kez NFT’lere dahil oluyor. KYC artık bir engel değil.

Tanınmış bir Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary, NFT’lerin uzun vadede Bitcoin’den daha değerli olacağını söyledi. Gate.io CMO’su onunla aynı fikirdeydi.

“Kesinlikle. Bence %100 çünkü NFT pazarı çok farklı şeyler olabilir ve örneğin tüm sanat eserlerinin NFT’leri veya parçalanmış NFT’leri olacağını ve her bir sanat eserinin kısa bir süre için şimdi değil, bundan 10 yıl sonra onlarla ilişkilendirileceğini düşünüyorum. Neredeyse eminim.”

“Dotcom.com balonu gibi” Tatibouet, NFT’ler etrafında çok fazla yutturmaca olduğuna ve sonunda her şeyin alt üst olacağına inanıyor.

Söylediği şey buydu: “Şu anda NFT’ler çoğunlukla koleksiyon amaçlıdır, ancak daha fazla kullanım senaryosuna sahip olmaya doğru ilerliyoruz ve bu kullanım durumları daha somut hale geldiğinde, yeni bir NFT patlaması göreceğimizi söyleyebilirim.”

En güncel NFT haberleri sadece NFTYORUM.COM ‘ da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.