2022’de Kripto Para Birimlerinden Daha İyi Performans Gösteren NFT’ler

0

Bir blockchain analitik platformu tarafından yayınlanan üç aylık bir rapor, NFT pazarının genel kripto para piyasasından çok daha iyi durumda olduğunu gösteriyor.

NFT’ler: Birinci Çeyrek Şampiyonları

Popüler blockchain analitik platformu Nansens, kısa süre önce, değiştirilemez tokenler (NFT) hakkında üç aylık raporunu yayınladı. Şubat ayında firma, daha geniş NFT pazarını izlemek için NFT pazarını (NFT-500) başlattı. Buna ek olarak, fon ayrıca Blue Chip-10, Social-100, Game-50, Art-20 ve Metaverse-20’yi de takip edecek.

İlişkili: Scott Kelly’nin NFT Koleksiyonu, Ukrayna’yı Desteklemek Için Yarım Milyon USD Topladı

Nansens’in birinci çeyrek raporu, farklı NFT sektörlerinin büyümesinde önemli farklılıklar olmasına rağmen, NFT pazarının bu yıl öncelikle kripto para piyasasından daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Genel olarak, NFT pazarı kripto sektöründen daha fazla fiyat artışı gördü ve metaverse ile ilgili NFT’ler en büyük kazananlar gibi görünüyor.

Dolayı öngörülemeyen durumlar, genel kripto piyasası Şubat ayında %11 düştü. NFT piyasası bu düzeltmeden muaf değildi, ancak Nansens’in raporuna göre, bu düşüş eğilimi Mart’ta tersine döndü ve NFT-500 Mart’ta %5,9 arttı.

Rapor ayrıca, NFT pazarındaki hisse senetlerinin farklı performanslarını da gösterdi. Metaverse-20 endeksi birinci çeyrekte %129,4 artarken, oyun ve sanat sektörü NFT’leri Gaming-50 ve Art-20 büyümede düşüş yaşadı. Bu düşüşler, Kazanmak İçin Oyna ve Rol Yapma Oyunu NFT’lerindeki (Gaming-50 endeksi için) düşüşten ve Generative Art NFT’lerinin (Art-20 endeksi için) fiyatlarındaki düşüşten kaynaklanmaktadır.

NFT’ler Bloktaki yeni çocuklar

Daha fazla mesaj

Kripto pazarındaki diğer kripto varlıklarla karşılaştırıldığında, takas edilemeyen belirteçlerin (NFT’ler) bu son performansı, varlığın dinamizminin ve büyüme hızının simgesidir.

NFT sektörü, oynaklık açısından büyük farklılıklar gösteren geniş bir varlık yelpazesi içerir. Nansen raporu, Metaverse NFT’lerinin en uçucu olduğunu, Azuki, Clone X ve Doodles’tan oluşan Bluechip NFT’lerin ise en az uçucu olduğunu gösteriyor.

Nansen’de bir araştırma analisti olan Louisa Chloe, konuyla ilgili şunları söyledi.

“Kripto para piyasasının NFT segmenti hızlı büyüyen ve dinamik ve geçtiğimiz yıl perakende yatırımcılar arasında yankı uyandırdığını ve 2022 yılının ilk çeyreğinde önemli bir büyüme kaydettiğini kanıtladı. Daha fazla sanatçı, yaratıcı, inşaatçı ve topluluk üyesi NFT ile yenilik yaptıkça hangi sektörlerin itici güç olacağı konusunda bir yeniden dengelenme göreceğimize inanıyoruz.”

Rapor ayrıca, ilk çeyrekte kripto para piyasasının geri kalanından daha iyi performans göstermenin yanı sıra, NFT’lerin diğer kripto varlıklarıyla “nispeten ilişkisiz” olduğunu da gösteriyor.

En İyisi Henüz Gelmedi

Yıl henüz erken aşamalarındayken, başka hangi sürprizlerin saklandığını merak edebilirsiniz. NFT pazarı açıkça yukarı yönlü bir yörüngede ve talihsiz bir olay olmaması durumunda, büyük bir yıl kaydetmeli.

Dost canlısı komşu blok zinciri analiz platformumuz Nansens’in yılın her çeyreği için kapsamlı raporlar sunarak yolun her adımında bizimle olacağına güvenebiliriz.

En güncel NFT gelişmeleri sadece NFTYORUM.COM adresinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.