NFT Pazarının Değeri Yıl Sonuna Kadar 26 milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

0

30’dan fazla fintech uzmanından oluşan bir Finder paneline göre, NFT pazarının değeri, yıl sonuna kadar 26 milyar değerine ulaşması bekleniyor. Buna ek olarak, kurul 2025 yılı sonuna kadar 146 milyarlık bir piyasa değeri öngördü. Ancak, “NFT’lerin kripto para birimi kategorisinin güvenilirliğini destekleyip desteklemediği” sorulduğunda, ankete katılanların yaklaşık yarısı olumlu yanıt verdi. Aynı zamanda, panelistlerin %23’ü konu hakkında kararsızdı.

NFT pazarının değeri, önemli satışların ve blok zincirindeki sürekli hacmin bir sonucu olarak yıl boyunca arttı. Dünyanın geri kalanı içeride kilitli kalırken, sanatçılar ve geliştiriciler NFT’leri izleyicilerine bir ses ve bir madde kaynağı vermek için kullandılar. Sonuç olarak, değerlerinin altında yatan kullanışlılık, hızla bir profil resmi olmaktan bir yönetişim anahtarı olmaya doğru kaydı.

NFT Pazarının Değerinin Artma Sebebi NFT Anlayışı Değişiyor

“NFT’ler jpeg görüntülerinin ötesine geçiyor. Bireylerin blok zincirinde mülkiyeti kanıtlamalarına izin veriyorlar. Bu, güven sinyali vermek, katılımı kanıtlamak, toplulukla özdeşleşmek ve merkezi olmayan özerk kuruluşların sermayelerini/hazinelerini nasıl yatırmaları gerektiğine dair oy hakkı kazanmak için kullanılabilir. Taklit dünyasında, çevrimiçi güveni doğrulamak için blok zincirleri kullanma yeteneği göz ardı edilmemelidir. Kolektif NFT alanı içinde, önümüzdeki on yıllar boyunca nasıl çalıştığımız, paylaştığımız ve çevrimiçi etkileşime girdiğimiz için iyi bir temel oluşturabilecek çok güçlü ve daha değerli bir şey var. – Fred Schebesta Finder’ın NFT pazarına ilişkin kurucu ortağı

2022’nin sonunda, Amerika Birleşik Devletleri’nde NFT’lerin benimsenme oranı iki katına çıkarak %6’ya çıkacak. Eylül 2021’de yaklaşık 28.000 kişiden oluşan bir araştırmaya göre, Filipinler NFT sahiplerinin en büyük oranına sahip (yüzde 32). Ek olarak, NFT’lerin dünya çapında benimsenme hızının artması beklenmektedir. Buna rağmen, dünya nüfusunun büyük çoğunluğu fosil olmayan yakıt teknolojilerinden habersizdir.

2021 araştırmasına göre, Japonya’nın yetişkin nüfusunun sadece %10’u NFT’lerin farkında. Bununla birlikte, dünya çapındaki insanlar NFT’lerin daha fazla farkına varıyor. Farkındalık ve sahiplenme arasında ortaya çıkan modelin bir sonucu olarak, NFT’nin benimsenmesi artacaktır. Son veriler, NFT’nin piyasa değerinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

En güncel NFT haberleri ve Metaverse gelişmeleri NFTYORUM.COM da.

İlginizi çekebilir: Axie Infinity, Dünyanın En Çok Google’da Aratılan NFT Koleksiyonu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.