Güçlü Bir NFT Topluluğu Nasıl Oluşturulur?

0

Güçlü NFT topluluğu nasıl oluşturulur? Özellikle yeni bir yatırım şekli olduğu için, NFT alanında coşku ve destek toplulukları önemli bir rol oynamaktadır.

Elbette her topluluğun kendine özgü nitelikleri vardır (münhasırlık gibi), ancak gerçekten güçlü olanı tanımlayan nedir ve kendi başınıza başarılı bir NFT topluluğu nasıl yaratabilirsiniz?

Bir vizyon ve hedefler belirleyin

NFT projenizle başarmayı umduğunuz şey için bir vizyona ve plana sahip olmak çok önemlidir. Bu onun temelidir, bu nedenle bir proje yapmak için nişinizi belirleyin ve konseptleri kalabalığın arasından sıyrılın. Boyutu projenin kapsamına bağlı olacaktır, ancak insanlar fikirlerinize inanmadıkça topluluk olamaz. Başarılı NFT projeleri sanatın ötesine geçer: Belirli bir kitleye hitap etmek ve belirli bir duyguyu uyandırmakla ilgilidir.

Platformunuzu seçin

NFT topluluğunun çoğunluğu iki platformda (Twitter ve Discord) aktiftir ve farklılıklarını anlamak çok önemlidir. Twitter, topluluk üyeleriyle ve ayrıca katılmak isteyebilecek yabancılarla halka açık iletişim için kullanılır. İnsanları içeriğinizle etkileşime girmeye ve üye olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeye teşvik eden bir kanal olarak düşünün. Kullanılan dil daha gayri resmi ve memler NFT Twitter’da büyük rol oynuyor. Ne kadar çok insan etkileşime girerse o kadar iyidir ve onları içerikle daha fazla ilgilenmek için kullanabileceğiniz çekilişler, etkinlikler ve bulmacalar gibi çeşitli stratejiler vardır. İnsanlar kendilerini burada açıkça ifade eder ve aynı zamanda önemli etkileyicilerin dikkatini çekmek de kolaydır. Her iki özelliği de kendi yararınıza kullanın.

İlişkili: NFT Endüstrisine Girmek İsteyen Yaratıcılar için 3 İpucu

Discord, topluluğunuzla doğrudan iletişim kurmak için kullanılır – üyelerine bilgi iletmek için gerçek zamanlı bir platform ve ayrıca topluluğun kendisinin oluşturulduğu bir konum. İyi bir Discord topluluğu, önemli proje ve ekip bilgilerine hızlı erişim ile sorunsuz bir katılım deneyimi sağlar ve herkesin en az bir “Hoş Geldiniz”, “Resmi Bağlantılar”, “Duyurular” ve “SSS” kanalı olmalıdır.

İnsanların projenizle ilgili ek soruları da olabilir, bu nedenle onlara yardımcı olması için bir Discord botu kullanarak bir kanal veya biletleme sistemi kurmak harika bir fikirdir. Ancak çok fazla kanala sahip olmanın yorucu olabileceğini unutmayın, bu yüzden onları alakalı tutun. Az ama öz.

Ek olarak, vizyonunuza ve proje hedeflerinize neyin uyduğunu keşfetmek için kalıpların dışında düşünmeyi düşünün. Projeyi oluşturan ekipten kısa güncellemeler veya sahne arkası içerik sunmak için bir Instagram veya Snapchat hesabına sahip olmak mükemmel bir seçenektir. Her iki platform da pazarlama ve iletişim planınıza entegre edilebilecek sürükleyici deneyimler geliştirmek ve yaratmak için harika ve benzersiz AR yetenekleri sağlar.

İlgi çekici etkinlikler oluşturun

Etkinlikler, güçlü bir NFT topluluğu oluşturmada önemli bir rol oynar. Buradaki fikir, bireylerin birbirleriyle eğlenceli bir şekilde etkileşime girmesidir, çünkü herkes kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olmak ister. Twitter Spaces, haftalık AMA’lar gibi etkinliklere ev sahipliği yapmak için harika bir platformdur ve Discord’da etkinliklere ev sahipliği yapabileceğiniz bir sahne de vardır.

Benzer düşünen insanlardan daha da güçlü bir topluluk oluşturmak için bir oyun yarışması veya bir film gecesi düzenlemeyi düşünün.

Kullanım ve uygulamada büyüyen bir etkinliğe katılmak için ek bir teşvik, Katılım Kanıtı Protokolü veya POAP’dir. Yaşam deneyimlerinin kaydını tutmanın yeni bir yolu olan bunlar, kriptografik bir kayıtla desteklenen benzersiz rozetlerdir ve aynı zamanda NFT’lerdir. Bunları etkinliklere katılanlara verebilirsiniz ve bunları oluşturmak tamamen ücretsizdir.

AR deneyimleri, topluluğunuzun dijital deneyimini hem ilerletebilir hem de dönüştürebilir ve pazarlama stratejilerinize de tam olarak uyabilir. Topluluk üyeleri için dijital bulmacalar yapabilir ve belki de onları çözmeleri için bir NFT veya başka bir hediye verebilirsiniz. Üyelerin keşfetmesi için yepyeni bir ortam yaratma fırsatınız var.

Daha fazla mesaj

NFT’lerinizi Basmak İçin En İyi Pazar Yeri…

İlginç etkinlikler oluşturmak için Discord botlarını kullanmak başka bir seçenektir ve dünyanın her yerindeki geliştiriciler tarafından ücretsiz botlar oluşturulmuştur, bu nedenle bundan yararlanın. Topluluk sunucunuza eklediğiniz botlara göre moderasyon, seviye atlama, trivia ve diğer özellikler mevcuttur.

İlişkili: Kendi NFT’lerinizi Nasıl Oluşturacağınızı ve Satacağınızı Öğrenin

Güveni artırın

NFT projeniz ve topluluğunuz etrafında sağlam bir ekip ve temel oluşturmak çok önemlidir. Elbette olacak her şeyi tahmin edemezsiniz ve güveni geliştirmek için üyeleriyle etkin bir şekilde iletişim kurmanız gerekir. Haftanın yedi günü, günün 24 saati onlara açık olmanızı istiyorlar ve bu konuda size yardımcı olacak topluluk yöneticileri ve moderatörlerinin olması faydalıdır.

NFT projeniz üzerinde çalışırken yayınlarınızı haftalarca erteleyemezsiniz: Bu, güveni azaltacaktır. Bir gecikme olursa, tam olarak neyin yanlış gittiğini üyelere açık ve ayrıntılı bir şekilde açıklayın. (Çoğu zaman insanlar anlayacaktır.) Ayrıca, geri bildirime açık olun ve başkalarının ne söylediğine dikkat edin. En kötü senaryolar gerçekleştiğinde bile her zaman iletişim kurun.

Sosyal mühendislik kullanılarak tehlikeye atılan çok sayıda Discord topluluğu gördük, bu nedenle topluluğunuz için güvenlik önlemleri almanız ve Discord izinlerini doğru şekilde ayarlamanız çok önemlidir. İnsanlara yönetici ayrıcalıkları vermeyin ve üyelerinizi ve moderatörlerinizi herhangi bir dolandırıcılıktan haberdar edin. Kimseye güvenilemez.

İlişkili: Ukraynalıları Kullanarak Desteklemenin 5 Yolu

Göz önünde bulundurulması gereken birkaç ek güvenlik ipucu:

• Beklenmeyen bağlantılara tıklarken dikkatli olun. Sizi harici bir siteye götüren bir bağlantıya tıklayarak Discord’dan ayrılırsanız, web sitesi kişisel bilgilerinize erişebilir.

• Doğrudan mesajlarınızı (ve hatta arkadaşlık isteklerinizi) kapatarak zararlı bağlantılara ve kimlik avı girişimlerine maruz kalma sıklığınızı azaltabilirsiniz.

• Doğrudan tanımadığınız veya güvenmediğiniz kişilerden yabancı dosyalar indirmekten kaçının. .SCR veya .EXE dosyalarını asla çalıştırmayın.

• Kişisel bilgileri ifşa ederken dikkatli olun.

• Discord veya diğer platformların çalışanları, metin veya sesli sohbet yoluyla asla şifrenizi veya diğer kişisel bilgilerinizi istemez.

• Kimliğe bürünme sahtekarlıklarına karşı tetikte olun. Konuştuğunuz kişinin Discord Token Kimliğini (hesabınıza erişmek için yetkilendirme kodu olarak kullanılan bir harf ve sayı dizisi) her zaman iki kez kontrol edin. Buna, Discord profil ayarlarınızda Geliştirici modunu etkinleştirerek ulaşabilirsiniz.

NFTYORUM.COM da NFT topluluğu nasıl oluşturulur gibi bir çok içerik bulunmaktadır.

NFT topluluğu oluşturma yazısı hoşunuza gittiyse: Adidas, Kişilik Tabanlı Metaverse Avatarlarını 8 Nisan’da Yayınlıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.