Amerika’da Her 4 Kişiden Biri NFT’nin Ne Olduğunu Bilmiyor

0

Öyle görünüyor NFT’ler her yerdeler: konserlerimizde, defilelerde, ünlülerin özel koleksiyonlarında ve hatta tacolara dönüşmüş.

Dmitriy Rybin tarafından yapılan bir araştırmaya göre dört Amerikalıdan sadece biri NFT’nin ne olduğunu doğru bir şekilde açıklayabilir. Yayın tarafından ankete katılan 2.210 kişiden %35’i, karşılıksız tokenlerin ne olduğu konusunda belirsiz bir fikre sahipti ve sadece %26’sı tam olarak ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını açıklayabildi .

NFT’LER NELERDİR VE DEĞERLERİNİ NASIL KAZANIRLAR?

NFT’nin açılımı Takas Edilemez Token yani benzersiz bir şeyi temsil eden kripto varlıkları. Tükenmeyen mal, kullanımı ile eskimeyen, değiştirilemeyen ve ikamesi de mümkün olmayan maldır. Fiziksel dünyada bir sanat eseri hayal edin, bu, tekrarlanamayan veya bir başkası tarafından değiştirilemeyen eşsiz bir eserdir. Ancak NFT’ler daha da ileri gidiyor: onlar ses, video, metin, resim veya sıkıştırılmış dosyalar olabilir . Anlaması karmaşık olabilse de, NFT’lerin anahtarı ve değeri, dijital sertifikalar bir eserin gerçekliğinin kanıtlanmasına izin verir. Bu dijital varlıkların satışları, blok zincirleri veya blok zincirleri parçanın mülkiyeti ve bunlarla bağlantılı fiyatların ve işlemlerin geçmişi hakkında bilgi içeren. NFT’leri karakterize eden şey, benzersiz, bölünemez, aktarılabilir olmaları ve kıt olduklarının da gösterilebilmesidir. Bir NFT oluşturmak için, onu “basmak”, yani bazı NFT Marketplace’te yapılabilen blok zincirinde dijital bir varlığa dönüştürmek gerekir.

NFT’leri giderek daha sık görüyoruz. dijital Pazarlama markaların geliştirdiği stratejilerdir. Örneğin Universal Music, ünlü bir maymun koleksiyonundan beş karaktere dayanan sanal bir müzik grubu geliştiriyor. Fored Ape Yat Kulübü ve 10.000 benzersiz parçadan oluşuyor (bazıları Madonna , Jimmy Fallon veya Stephen Curry gibi ünlülere ait).

NFTYORUM.COM ‘ un diğer içeriklerine göz attınız mı: Opera Artık Bitcoin, Polygon, Solana Ve Diğer Beş Kripto Para Ekosistemini Destekliyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.