Om Coin Nedir? Geleceğinde Ne Bekliyor?

0

Kenetic Kapital, Genesis Block ve Moonrock Capital firmaları tarafından bir dizi yatırım almayı başaran Montra DAO’nun ürettiği Om coin Nedir? Merkeziyetsiz finans ekosistemini destekleyen Montra DAO tarafından geliştirilen Om coin, Montra DAO ekosisteminin likidite kaynağıdır. Om coin yorum, OM coin geleceği ve Om coin haberlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Om Coin Nedir?

Om coin, ERC-20 standartlarına sahip Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Ethereum ağında kullanılan iş kanıtı konsensüs algoritması tarafından güvenliği sağlanmaktadır.

Montra DAO ekosisteminde gerçekleştirilen işlemlerde kullanılması zorunludur. Piyasaya ilk 20 Ekim 2020 tarihinde dağıtılmaya başlanan Om coin, Ethereum ağı üzerinde dağıtılmasına rağmen ilerleyen süreçte Polkadot ağına geçiş yapmıştır.

Destekçisi olduğu Montra DAO’nun iş planı, stake ederek kazanç sağlama, kredi verme, verilen kredilerden faiz topla, hisseli kripto para varlıklarının staking işlemlerin ücret toplama ve işletmeler arası iletişimi sağlamak olarak belirtiliyor. Montra DAO, Rio Defi tarafından geliştirilen RioChain mimarisi üzerine inşa edilmiştir.

Montra DAO, WEB 3.0 için geliştirilmiş bir ekosistemdir. Bu ekosistem üzerinde yapılan stake işlemleri sadece Om Coin ile sınırlı değildir. Montra DAO stake işlemleri için Luna coin ve Atom coin’i de destekliyor. Aynı zamanda ödünç alma ve ödünç verme işlemleri içinde bu üç coin, sistem üzerinde kullanılabilmektedir.

Montra DAO üzerinde yapılan stake işlemlerinden elde edilen ödülün %25’lik bir kısmı Montra havuzuna aktarılmaktadır. Her kullanıcı bu ekosisteme katkıda bulunduğu ölçüde puan alır. Yüksek puana sahip olan kullanıcılar ise Montra havuzundan dağıtılan ödüllerden daha fazla fayda sağlar.

Om coin sahipleri stake ettikleri coinleri için yıllık olarak tahmini %88 ödül alırlar. Montra DAO, geliştirdiği karma protokoller ile benzersiz bir ekosisteme sahip olmayı hedeflemektedir.

Om coin ve Montra DAO ekosistemi topluluk tarafından oy birliği ile şeffaf bir şekilde yönetilmektedir. Böylece sistem merkeziyetsiz yönetim ile yönetilmektedir.

Montra DAO Kenetic Capital, Genesis Block ve Moonrock Capital firmaları tarafından bir dizi yatırım aldı.

Om Coin Kurucuları

Om Coin’in sahibi ve sistemi yönetimi her zaman coini elinde bulunduran kullanıcılardır. Bu ekosistem ise RioDeFi’nin kurucu ortakları olan John Patrick Mullin ve Will Corkin’in danışmanlığı ışığında Rodrigo Quan Miranda tarafından geliştirilmiştir. Bu üçlü, sistemin kurucu ortaklarındandır.

Merkeziyetsiz bir finans aracı olarak geliştirilen Montra DAO yönetim kadrosunda Mullin, Corki, Miranda, James Anderson ve Laurent Villedieu yer almaktadır.

Daha fazla mesaj

Yönetim ekibi blockchain teknolojisi üzerine geçmişten gelen bilgi birikimine sahip, sektörünü tanıyan kişilerdir.

Om Coin Yorum

Om coin toplam arz miktarı 888.888.888 milyon adettir. CoinmarketCap tarafından doğrulanmış 426 milyon coin dolaşımdadır. Şirket henüz coinlerin yakılmasıyla ilgili bir açıklama yapmamıştır.

Şu an için piyasa değeri 0,09477 USD’dir. Binance tarafından inovasyon alanında listelenen Om coinin, kullanıcılar için yüksek risk taşıdığı belirtiliyor. Binance inovasyon alanında listeleme yapılan coinlerin en belirgin özelliği, yenilikçi fikirlerin ürünü olan yüksek riskli coinler olmalarıdır.

Bu açıdan Om coin yorum ve grafik tablolarında uzun bir süre inişli-çıkışlı bir yolculuğun çizgilerini göreceğiz. Yüksek oranda fiyat oynaklığına maruz kalacak Om coin, yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken coindir.

OM Coin Geleceği

Om coin şu an 0,0947 USD seviyelerinde işlem görmektedir. Şimdiye kadar gördüğü en yüksek değer ise 0,7225 USD’dir. 2020’den bu yana gördüğü en düşük seviye 0.5 USD’dir. Henüz yüksek riskli coinler arasında yer almayı devam ettirse de kısa vadede yüksek getiri için uygun bir coin olarak görünmektedir.

Yüksek fiyat oynaklığına sahip Om coin, Montra DAO ekibinin ekosistem üzerinde ki güncellemeleri ile ani yükseliş ve düşüşlerini sürdürecek gibi görünüyor. Om coin geleceği için net bir tahmin’de bulunmak oldukça zordur. Her zaman belirttiğimiz gibi Om coinin inişli çıkışlı bu grafiği yine sahip olan topluluk tarafından dizayn edilmektedir.

Eğer Montra DAO ekibi, sağlam ortaklıklar ve güncellemeler ile sistemi beslemeyi devam ettirirse, Om coin yükselişini devam ettirir. Ama tam tersi durağanlık halinde bulunurlarsa, bu kez düşüş kaçınılmaz bir son gibi duruyor.

Om-Coin-Nedir-yorum
Om-Coin-Nedir-yorum

OM Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

OM Coin Nereden ve Nasıl Alınır? OM Coin’i kripto para borsaları üzerinden direkt olarak satın alınamaz. Öncelikle BTC, ETH ve USDT birimlerinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Ardından bu para birimlerini Om coin listeleyen Binance, OKX ve Mandala Exchange gibi borsalara transfer etmeniz gerekmektedir. Transfer ettiğiniz borsa üzerinde değiş tokuş işlemi yaparak Om coin alabilirsiniz.

Om coini listeleyen kripto para borsaları: Binance, OKX, KuCoin, Hotbit, Mandala Exchange, Bithumb Global ve Uniswap V2, olarak sıralanabilir.

İlginizi çekebilir: Zrx coin nedir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.