OpenSea, kullanıcılara faydalı durumlara izin vermek için Seaport’a ayrılıyor

0

OpenSea’nin Seaport Protokolü’nden ayrıldığını açıkladığı Web3’teki en büyük NFT pazarından önemli haberler. OpenSea, birkaç gün önce pazaryeri politikasını dünyaya erken başlattı. Şu anda, bugün başlayan eylemde Seaport’a ihtiyacımız olacak gibi görünüyor! Ancak Seaport politikası nedir ve bunun OpenSea kullanıcıları üzerinde ne gibi bir etkisi olacak?

Özetle, Seaport, OpenSea’nin yeni web3 pazaryeri politikasıdır. Bu duyuru ile birlikte, Seaport açık kaynaklıdır, amaç diğer pazaryerlerinin isterlerse politikayı kullanabilmeleridir.

Seaport’un amacı, NFT’leri satın almak ve ticaretini yapmak için daha ucuz ve daha basit bir hale getirmektir. Ayrıca OpenSea, açık referans olması nedeniyle Seaport’un “doğal olarak merkezi olmayan” olduğunu duyurur. Bu, Web3 alanındaki yapımcılar ve insanlar için daha sevimli hale getirir.

Önemli ölçüde, bu eylem OpenSea’nin Wyvern politikasının gerisinde kaldığını fark edecektir. Açıklığa kavuşturmak için, OpenSea’nin bu davaya kadar bitirdiği pazar stratejisi budur. Yaklaşık olarak, Seaport vardiyasındaki en büyük değişiklik, kullanıcı giderleri bölümündedir.

OpenSea, kullanıcıların Seaport politikasını kullanan pazarlamalarda gaz ödemelerinde yaklaşık %35 oranında geri kazanacağını tahmin ediyor. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, bu 2021 verileriyle ilgili toplam tasarrufta 460 milyon $ (138K ETH) olarak ölçülecekti.

Gazdaki tasarruflar, Seaport Protokolü yaratıcılarının diğer Web3 pazaryerlerinden daha fazla gaz kârlısı olacak şekilde inşa edilmesiyle ortaya çıkıyor. Elbette, OpenSea’den gelen veriler, gaz ödemelerindeki bu düşüşlerin ne kadar büyük olabileceğini gösteriyor. Yalnızca ETH’de NFT satın almak için değil, aynı zamanda wETH’de NFT’lerle ilgili istek göndermek için de. Kullanıcıların, NFT ticareti yaparken veya aktarırken daha derin gaz ödemelerini kabul etmek için sergileri onaylamaları gerekeceğini belirtmek çok önemlidir.

OpenSea, Kullanıcılara Daha İyi Bir Deneyim Sunmak İçin Seaport’a Geçiyor

OpenSea’nın Seaport Protokolüne geçtiğini duyurmasıyla Web3’teki en büyük NFT pazarından önemli haberler. OpenSea ilk olarak birkaç hafta önce pazaryeri protokolünü dünyaya tanıttı. Görünüşe göre bugünden itibaren Seaport’a hareket halinde gideceğiz! Ama Liman Protokolü nedir ve etkisi ne…

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.