OpenSea, NFT ticaretini mümkün kılan ‘Seaport’ pazaryeri protokolünü sunar

0

Platform, “OpenSea, Seaport protokolünü çalıştırmıyor veya yönetmiyor. Bu ortak protokolün üzerine inşa eden birçok kişiden biri olacağız.”

Fungible olmayan belirteç pazarı OpenSea, “NFT’leri güvenli ve verimli bir şekilde satın almak ve satmak” için bir Web3 pazaryeri protokolü yaptığını söyledi.

Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisinde OpenSea, Seaport pazaryeri protokolünün kullanıcıların Ether (ETH) gibi ödeme tokenleri dışında başka şeyler satarak NFT satın almalarına izin vereceğini söyledi. Site, bir kullanıcının bir jeton karışımı kullanan bir ödeme yöntemi olan bir NFT karşılığında “bir dizi ETH/ERC20/ERC721/ERC1155 katkıda bulunmayı kabul edebileceğini” söylüyor.

SeaPort müşterileri, NFT çizimlerinin veya koleksiyon öğelerinin belirli özellikleri gibi teklif verirken kullanmak istedikleri kriterleri de seçebilirler. Sitede bahşiş verilmesine de izin verilecektir, ancak miktar orijinal tekliften fazla olamaz.

NFT pazarı, “OpenSea, Seaport protokolünü kontrol etmiyor veya işletmiyor – bu paylaşılan protokolün üzerine inşa edilen birçok kişiden sadece biri olacağız” dedi. “Benimseme büyüdükçe ve geliştiriciler yeni gelişen kullanım durumları yarattıkça, birbirimizi güvende tutmaktan hepimiz sorumluyuz.”

Sosyal medyadaki bazı kişiler yeni piyasa protokolünün kurallarını anlamadı. Twitter kullanıcısı EffortCapital, insanlardan Seaport’un 0x v4 NFT takaslarıyla nasıl karşılaştırıldığına bakmalarını isterken, Twitter kullanıcısı phuktep vergi formlarının tek bir token için NFT ve ETH alışverişini nasıl göstereceğini sordu.

Lansman pazarı protokolü, OpenSea’nin Nisan ayında kullanıcı deneyimini daha deneyimli kullanıcılar için daha iyi hale getirmek amacıyla NFT pazaryeri toplayıcı Gem’i satın aldığını söylemesinin ardından geldi. OpenSea, koleksiyon taban fiyatını ve nadirliğe dayalı sıralamaları süpürmek için bir araç gibi Mücevher özellikleri eklemeyi planladı. O zamanlar platform, Gem’in ayrı bir ürün olacağını söyledi ve OpenSea, koleksiyon taban fiyatlarını ve nadirliğe dayalı sıralamaları süpürmek için bir araç gibi Gem özellikleri eklemeyi planladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Tiffany Ellis hakkında

ABD’den gülen meraklı bir yazar. Cryptocurrencies, Arts ve NFT’leri seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.