Opera artık Bitcoin, Polygon, Solana ve diğer beş kripto para ekosistemini destekliyor

0

380 milyondan fazla Opera müşterisi artık “blok zincirlerinden ve merkezi olmayan uygulamalardan ve hizmetlerden yararlanabilecek”.

Aynı adı taşıyan çok platformlu web tarayıcısının arkasındaki şirket olan Opera, bugün “web3’e doğru büyük sıçrama”nın bir parçası olarak sekiz büyük blok zinciri için destek eklediğini söyledi.

“Dünyanın yerleşik kripto cüzdanlı ilk yerel web3 tarayıcısının arkasındaki şirket olan Opera, bugün Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos, IXO ve Bitcoin dahil olmak üzere birçok büyük blok zinciri ekosistemi için destek eklediğini duyurdu.” bir blog yazısında belirtilmiştir.

Açıklamaya göre kullanıcılar, StarkWare destekli DiversiFi kullanarak geniş Polygon veya Solana dApps ekosistemine ve Layer 2 DeFi’nin faydalarına erişebilecekler. Axie Infinity müşterileri, aynı zamanda, Ethereum tabanlı Ronin Ağı (kısa süre önce 615 milyon doların üzerinde saldırıya uğrayan) aracılığıyla, token tabanlı olmayan mantar tabanlı hayvanlarını da yönetebilir.

Ayrıca Opera, lansmanın tüketicilerin hisse kanıtı blok zincirlerine ve Ethereum’un Katman-2 çözümleri Polygon ve StarkEx’e erişimini artırdığını belirtti.

“Bu blok zincirlerine giriş yaparak, kullanıcılar karbon ayak izlerini en aza indirirken ve Ethereum’un sağlam ademi merkeziyetçiliğinden ve güvenliğinden yararlanırken daha düşük gaz ücretlerinden ve daha hızlı işlemlerden yararlanabilirler.”

Genel olarak, sayısız büyük blok zincirinin ve Katman-2 ağının eşzamanlı entegrasyonu “Opera’nın zincirden bağımsız kalma arzusunda hayati bir stratejidir” ve milyonlarca kullanıcının Web3’e “çevre dostu bir şekilde” erişmesini sağlar.

“Nihayetinde, Web3 ana akım bir web teknolojisi olma yolunda ve kullanıcıların onunla etkileşimde olduklarını bilmelerine gerek kalmayacak. Opera’da Mobil Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen, “Üstün bir kullanıcı deneyimi ve gerçek bir fayda elde etmeleri gerekiyor” dedi.

CryptoSlate’e göre Opera, Ocak ayı sonlarında özel Crypto Browser beta testine başladı. Entegre bir bitcoin cüzdanı ve web3 desteğine sahip Opera’dan Crypto Browser Project, çeşitli merkezi olmayan uygulamalarla arayüz oluşturmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, tarayıcıda, kullanıcılara en son blockchain haberlerine, airdrop’lara ve etkinliklere erişim sağlayan Crypto Corner adlı bir bölüm vardır.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Diğer konulara göz atmayı unutmayın: 2022 Yeni Yatırımcıların Tercih Etmesi Gereken 10 En İyi Kripto Para Birimi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.