Ünlü Hintli ressam Paresh Maity, WazirX’te NFT’leri yayınladı

0

Ünlü çağdaş ressam Paresh Maity, müzayededeki beş yeni NFT sanat eseriyle 4 Mart Cuma günü NFT dünyasına girdi.

Paresh Maity’nin sanat eserlerinden üçü, ilişkili NFT’lere sahip fiziksel çizimlerdir. Her bir çiftin fiyatı 110.000 USD’dir.
Müzayedede satılan parçalar, bir tuval üzerine iki metrelik yağlı boya tablo olan “Düğün Çanı” (2013). Bir diğeri ise 72 × 72 inçlik bir başyapıt olan “Bir Sabah” (2006). Tuval üzerine “Perpetual Galore” (2021), yağlı boya ve 7,5 x 4,5 inç akrilik var.

Bununla birlikte, kalan iki varlık yalnızca NFT’lerdir ve her biri 5.000 ABD Doları değerindedir. Yalnızca NFT’ye özel bu varlıkları açık artırmada gösterecekler.

Daha fazla mesaj

“Dijital dünyada gençlerin animasyon ve GIF’lere daha duyarlı olduğunu görüyorum. Farklı bir estetik ve farklı bir yenilikçi aktiviteye ihtiyacı var. Kariyerim boyunca birçok mutlu soyut ve gerçeküstü çalışma yaptım. NFT ile bu görüntülerin daha fazlasını keşfetmenin zor olacağını düşünüyorum” diyor Maity.
İlgilenen taraflar, WazirX NFT pazarındaki açık artırmaya katılabilir. Müzayedeyi Kalküta merkezli sanat küratörü Gallery Art Exposure düzenliyor.

“Paresh Maity’nin NFT’lerinin platformumuzdaki yayınını açıkladığımız için çok heyecanlıyız. NFT pazarının dünyayı kasıp kavurduğu bir zamanda, ünlü geleneksel sanatçılar büyük ölçüde dışarıda bırakıldı. WazirX’in Başkan Yardımcısı Vishakh Singh, WazirX NFT pazarının geleneksel sanat ile NFT arasındaki alanı birbirine bağlamasından memnunuz” dedi.
Maity ve Singh, geleneksel sanatçılara NFT’lere ve blok zincirine adım atmaları için ilham vermek istiyor. Son zamanlarda, Hint çağdaş sanat piyasası nihayetinde kripto çılgınlığını yakaladı.

NFTYORUM.COM en doğru NFT haberleri. Geleceğin kazanç kapısı NFT’lerde şimdiden yerini al.

Diğer haberimize göz atmayı unutmayın: Papa Johns Ücretsiz NFT “Hot Bags” Dağıtıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.