Paris 2024 Olimpiyatları belki de NFT biletlerini tanıtıyor

0

Paris 2024 Olimpiyatları biletleri NFT olarak satılabilir, en azından Fransız hükümetinin Olimpiyatlardaki temsilcisinin önerdiği şey bu. Yetkili Michel Cadot, blockchain teknolojisinin geleneksel biletleme yöntemlerinden daha güvenli olduğunu düşünüyor.

Böylece katılımcılar, etkinlik başlamadan sadece birkaç gün önce SMS ve QR kodları aracılığıyla dijital biletlerini alacaklar. Ayrıca Cadot, başbakanlık ofisine Paris’teki tüm ana spor etkinlikleri için blok zincir biletleme çalıştırmasını tavsiye ediyor.

Paris 2024 Olimpiyatları için NFT biletleri basabilir miyiz?

Fransız hükümetinin Olimpiyatlardaki temsilcisi Michel Cadot, Paris 2024 Olimpiyatları için NFT biletleri. Bu haber, geçen hafta Başbakanlığa sunulan 30 sayfalık raporundan alınmıştır.

Bu nedenle, raporda ayrıca Fransa’da gelecekteki spor etkinlikleri için güvenlik protokollerinin iyileştirilmesine yönelik beş öneri de bulunuyor. Bu önerilerden biri, devredilemeyen tüm biletler için blockchain teknolojisini kullanmaktır.

Biletleme sisteminin çalışma şekli

Michel Cadot, etkinliğe katılan her katılımcının biletlerini blok zinciri teknolojisi aracılığıyla dönen bir QR kodu olarak alması gerektiğini yazdı. Olimpiyat organizatörleri, etkinlik başlamadan birkaç gün önce NFT biletlerini gönderecek.

Ayrıca NFT biletleri etkinlik yerinin belirli bir alanında aktif hale getirilmektedir. Genel olarak, bu yaratıcı sistem bilet sahtekarlığı riskini artırmalıdır. Nitekim bu tavsiye, Paris’teki UEFA Şampiyonlar Ligi sırasında meydana gelen bilet sahtekarlığının hemen ardından geliyor.

“Bu koordinasyon, Rugby Dünya Kupası ve 2024 Olimpiyat Oyunlarının yukarısında önemli olan diğer önemli uluslararası spor etkinliklerine eklenmelidir. Sistemlerin önceden programlanması ve problemlerle başa çıkmak için çok aktörlü yönetim yansımaları gibi çalışma yöntemlerinde başarısız olması mümkündür” diye yazdı Michel Cadot raporda.

Olimpiyat katılımcıları NFT’lere yabancı değil. Örneğin, Birleşik Krallık Olimpiyat takımı geçen yaz kendi NFT serisini yayınladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.