Piyasa Şubat 2021 seviyelerine dönerken Bitcoin ve eter %10 ve %15 düştü

0

%10’luk bir düşüşün ardından, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 1 trilyon doların altında.

Pazartesi günü ticaretin başlangıcında, Celsius ve Binance’de para çekme işlemlerinin durdurulduğuna dair endişe verici haberlerin ardından kripto para piyasalarında panik yaşandı. Piyasadaki tüm kripto varlıkların değeri, 18 ayın en düşük seviyesi olan neredeyse 960 milyar dolara düştü.

Dijital varlıklar için tüm pazar, hafta sonu boyunca büyük satışlar gördü. Bu, piyasanın son haftalarda daha az oynak olması ve neredeyse her ilk 50 kripto para biriminin kırmızıda olması gerçeğiyle daha da kötüleşti.

Bitcoin (BTC) ve eter (ETH), geçtiğimiz hafta değerlerinin hem %25’ini hem de %38’ini kaybetti. Şu anda BTC, fiyatının hızla 50.000 dolara yükselmeye başladığı Aralık 2020’den bu yana görülmeyen bir fiyat olan 23.700 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, bir ETH şu anda 1.200 dolardan daha az değerde. Piyasalardaki gerginlik nedeniyle, Lido’nun stake edilen ETH türevi (stETH) paritenin oldukça altına düştü. 08:00 ET itibarıyla, stETH birim başına tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.9342 ETH’den işlem görüyor.

Bankacılık platformu Celsius’un iflas edeceğine dair söylentiler olsa da, borç verme platformu Aave (AAVE) ve BoredApe ekosistemi (APE) için yönetim tokenleri sırasıyla yüzde 49 ve yüzde 47 ile geçtiğimiz hafta en çok düşenler oldu. ilk 50 jeton.

Alternatif katman-1 kripto para birimleri olan Elrond, Avalanche ve NEAR, tümü %47 ila 45 arasında düştü. Stabilcoinler ve sarılmış varlıklar olmadan bile, ilk 50 ortalama %34 düştü.

Geçen haftanın korkunç olayları sırasında, kripto borsaları için yerel tokenler bir kez daha piyasadan daha iyi performans gösterdi. LEO, Bitfinex’teki en iyi 50 kripto para arasında yeşil renkte olan tek kripto paradır. %8 kazandı.

Son yedi gün içinde, FTX ve Huobi’nin (FTT ve HT) ürünleri, sırasıyla %10 ve %28’lik düşüşlerle ilk 50’nin en iyi ikinci ve üçüncü sırasını aldı.

Altcoinlerin BTC’den çok daha ağır olması nedeniyle, önde gelen kripto para biriminin hakimiyeti %2’den fazla arttı. BTC şu anda tüm kripto para piyasasının %47,9’unu oluştururken, ETH pazar payının %15’inden fazlasını kaybetti ve şu anda yaklaşık %15 ile Nisan 2021’den bu yana en düşük seviyesinde.

Tüccarlar dolara bağlı tokenlerde istikrar ararken, Tether (USDT) ve Circle’ın USD Coin (USDC) şimdi kripto para piyasasının sırasıyla yüzde 7,7 ve yüzde 5,9’unu oluşturuyor.

Çok fazla USDT geldiğinde, bu ya itibari para biriminin itfa edildiği ya da kredilerin geri ödendiği anlamına gelir. Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında şirket, Celsius’un yaşamış olabileceği herhangi bir sorunun “rezervlerimiz üzerinde hiçbir etkisi olmadığını” söyleyerek riskini azaltmaya çalıştı.

Kripto hisse senetleri de tüm sektördeki devalüasyonlardan zarar gördü. Michael Saylor’a ait olan ve 3,1 milyar dolardan fazla Bitcoin’i olan MicroStrategy, Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %25 gibi şok edici bir düşüş yaşadı ve 12 Mayıs’tan itibaren en düşük seviyelerine ulaşması bekleniyor.

BitcoinTreasuries, MicroStrategy’nin şu anda BTC alımlarında yaklaşık %20 su altında olduğunu söylüyor.

Kripto para borsası Coinbase’in güne bir önceki güne göre %18 daha düşük başlaması bekleniyor. Madencilik şirketi Marathon Digital, %16’lık bir düşüş bekliyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.