PLA Coin Nedir? Detaylı PLA Coin Analizi

6

Online oyun dünyasına farklı bir anlam katmayı hedefleyen PLA coin nedir? PlayDapp, kendisine vizyon olarak, daha değerli ve herkes tarafından erişilebilir dijital varlıkların bulunduğu bir dünya yaratmayı seçmiştir. PlayDapp tarafından kendi dijital ekosistemininin varlığını devam ettirebilmek için üretilen kripto para birimi olarak PLA Coin karşımıza çıkıyor.

PlayDapp kullanıcıları, online oyunların ilk kez oyun içi varlıkların gerçek sahipliğini üstlenecekler. Üstelik bununla da kalmayarak, aynı zamanda PlayDapp ekosistemine katıldıkları için PLA coin ile ödüllendirilecekler. PLA coin Projesi, PLA coin Geleceği, Pla coin Yorum ve Detaylı Pla coin Analizi.

PLA Coin Nedir ?

PLA coin nedir“, sorusunun cevabı için PlayDapp projesinin ne olduğuna bi bakalım. PlayDapp kullanıcılarına C2C (Consumer to Consumer) Marketplace hizmeti sağlayan merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen bir oyun portalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu oyun portalının likidite kaynağı ise PLA coindir. PLA coin PlayDapp blochain tabanlı oyunlar geliştiren ilk ekosistem olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

PlayDapp blockchain tabanlı merkezi olmayan uygulamalar için çeşitli blok zincirler ve merkeziyetsiz oyun uygulamaları geliştirmektedir. PlayDapp tarafından geliştirilen oyunlar birlikte çalışabilir, oyuncular oyunlar aracılığıyla NFT içerikler oluşturabilir ve NFT (Değiştirilemez Token) ile keyifli bir oyun oynama şansı yakalarlar. Oyuncular ayrıca oyun içerisinde seviye atlayarak, karakter güçlendirerek ve karakter özellikleri birleştirerek NFT varlıkların değerini arttırabilirler. Bunun yanın sıra C2C marketplace özelliği sayesinde PlayDapp pazar yerinde bu değiştirilemez tokenlarını (NFT) takas edebilirler.

PLA Coin, tüm PlayDapp oyunları için birincil kripto para birimidir. Blok zinciri tabanlı oyun platformu ve NFT (Değiştirilemez Token) pazarı olan PlayDapp ekosistemi içerisinde gelişen PLA coin, Ethereum tabanlı bir tokendır.

PLA Coin üreticisi PlayDapp ilk oyununu 7 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürdü. Bu oyun piyasaya sürülmesinden itibaren ethereum destekli oyunlar kategorisinde liderliğini korumayı başardı. CryptoDozer oyunu halen en üst sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

PlayDapp şirketi Pla Coin kullanımı arttırmak için Dapp oyun portföyünü, kendi ekipleriyle birlikte geliştirilen oyunlar ve 3. tarafların ortaklıklarıyla geliştirilen oyunlar ile birlikte geliştirmeyi planlamaktadır.

PLA Coin Projesi

Tüm bu anlatılanların üzerinde bu merkezi olmayan ve blok zinciri tabanlı oyun ağının ciddi bir para ihtiyacına gereksinimi vardı. Bu sistemi desteklemek üzere PLA Coin, PlayDapp şirketi tarafından geliştirildi. Bu ekosistemin en büyük destekçisi olarak PLA Coin, 2019 yılında şirketin ilk oyununu piyasaya sürmesiyle birlikte ön satışa çıkartıldı. Ön satış işlemlerinde rekor kıran PLA Coin, 2020 yılında marketplace’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Pla Coin Projesi, PlayDapp tarafından çeşitli uygulamalar ve NFT ile desteklenmeye devam ediyor. Blok zinciri tabanlı oyun uygulamaları sayısını 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 1’den 6’ya çıkartan ekip, hızlı bir büyüme öngörüyor.

Ayrıca PlayDapp kendi SDK kütüphanesini oluşturarak, geliştiricilerin Dapp uygulamalar geliştirerek, bu ekosisteme dahil olma işlemlerini kolaylaştırıyor.

PLA Coin Geleceği

2017 yılında piyasaya dağıtılan Pla Coin, 4 yıllık bir serüven içerisinde büyük işlere imza atmayı başardı. Pla Coin geleceği şekillendirmek için yürüttüğü projeleri hayata geçirerek değerine değer katmaya devam edecek. PlayDapp oyun ekosistemi ve C2C marketplace gibi platformlar üzerinde yerel para birimi olarak kullanılması ayrı bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Henüz çok yeni bir kripto para birimi olarak Pla Coin şu an için 1 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Coinbase, Binance, Mandala Exchange, Uniswap, Quickswap ve Upbit gibi dünyaca ünlü kripto para borsalarında işlem görmektedir.

PLA-coin-nedir-yorum
PLA-coin-nedir-yorum

Pla Coin Yorum

Pla Coin içeriğin yayına hazırlandığı şu sıralar son 24 saatte yüzde 5’lik bir düşüşle 0,9782 dolar üzerinden işlem görüyor. Piyasa değeri 295,533,677 milyon dolar olan bu blok zinciri tabanlı oyun ekosisteminin, son 24 saatteki hacmi ise 27,139,512 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Pla Coin yorum ve analiz verileri incelendiğinde, 4140 kripto para arasında 870. Sırada olması ve hacim ve piyasa değerinin iyi yerlerde seyretmesi bakımından güven veren bir coin olarak değerlendiriliyor. Henüz aramalarda ve twitterda çok fazla rağbet görmemesine rağmen ilerleyen dönemler içerisinde mutlaka büyük bir çıkış yakalaması bekleniyor.

Pla Coin’i Coinbase ve BlockFi gibi kripto para borsaları üzerinden satın alabilirsiniz.

Pla coin nedir yazısını okuyanlar bunu da okudu: Metaverse nedir?

6 Yorumlar
 1. Özlem diyor

  Uzun uğraşlar sonucu pla coin nedir sonunda öğrenebildim. Pla coin yorumum kesinlikle yükseleceği yönde. Değerlendirilmesi gereken coinlerden biri.

  1. Deniz diyor

   Benim de pla coin yorumum bu yönde kesinlikle artış sağlayacak.

   1. admin diyor

    Pla coin çok hızlı artan ya düşen bir coin değildir. Daha çok uzun vadede değerlendirebilecek potansiyelde bir coin.

  2. Metin diyor

   Aslında sektörde güçlü rakipleri bulunuyor, ama kendini yenilemeyi sürdürebilir ve daha fazla oyuncuyu sisteme dahil ederlerse yükselebilir. Eğer kaliteli oyunları sisteme entegre edemezler ise yerinde saymaya devam edecektir. ZRX Coin ve Uniswap örneklerinde olduğu gibi. Uniswap nasıl ki ZRX’i açık ara farkla geride bıraktıysa rakipleri PLA Coin’i geride bırakabilir.

   1. admin diyor

    Pla coin yorumları gösteriyor ki pla coinin kendini güncellemesi lazım fakat bu tip değişimler anlık olmaz pla coin geleceği parlak coinlerden biri bana göre. Her ne kadar bir süre sabit kalıp, iniş çıkış çizse de temeli sağlam bu yüzden uzun vadede kazanç sağlayacağını düşünüyorum.

  3. admin diyor

   Pla coin yorumunuza katılıyorum. Bir şaha kalkarsa önü bana göre çok açık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.