Nozama’nın NFT Pazarı Plastiks, Celo’nun İklim Kolektifi’ne katıldı

0

Plastiks, Climate Collective’e üye olmaya karar verdi. Ağ, geri kazanılan ambalajların değerini artırmak ve plastik atıkları NFT kredileri aracılığıyla geri almak için üreticileri ve geri dönüşümcüleri bir araya getiriyor.
Karbon nötr Celo protokolüne dayanan Kolektif, Web3 teknolojisini kullanarak iklim değişikliğinin zararlı sonuçlarını düzeltmeye kendini adamış kuruluşlar, insanlar ve inisiyatiflerin büyüyen bir işbirliğidir. Celo blok zinciri, Collective’e katıldığında Plastik pazarına bağlanacaktır.

Plastik Geri Dönüşüm Garantileri, Spor ve eğlence de dahil olmak üzere çeşitli toplulukları ve kullanım durumlarını destekleyen sağlam bir NFT pazarı ile birlikte Plastiks tarafından Celo’ya sağlanan yeni bir tür rejeneratif tokenize varlık olacaktır. Örneğin, Celo’nun karbon nötr blok zincirine bağlanmak, NFT’leri için karbon denkleştirmelerine katkıda bulunmasına izin vererek Plastiklerin çevresel faydalarını iyileştirir. Plastiks ayrıca şu anda kendi bakış açısını paylaşan İklim Kolektifi’nin diğer üyeleriyle de çalışmaya başlayacak.

“Celo ile ortaklık, Plastikler için önemli bir adımdır.
geri dönüştürülmüş plastiğin ticari değeri ve nihayetinde, sonuçta ortaya çıkan plastik atık miktarını azaltmak
çevre,” dedi şirketin kurucusu ve CEO’su Andre Vanyi Robin. a. “Celo’nun karbon nötr sistemine erişim
İklim Kolektifi’nin çevre odaklı geniş yelpazesi ile blok zinciri ve bilgi paylaşımı
ortak çalışanlar, daha fazla şirkete ulaşmamıza ve NFT’leri bir hedef arayışında kullanmanın yeni yollarını geliştirmemize yardımcı olacak.
Sürdürülebilir gelecek.” Andre, 5 Nisan 2022’de İspanya, Barselona’da Celo’nun ilk küresel konferansı olan Celo Connect’te NFT Creators paneline katılacak.

Londra merkezli dünya çapında bir sürdürülebilirlik teknolojisi işletmesi olan Nozama, 2022’nin başlarında dünyanın ilk NFT kuruluşu olarak Plastiks’i piyasaya sürdü. Plastiks, küresel plastik kirliliğine karşı mücadelede liderdir ve geri dönüşüm için toplanan plastik miktarındaki artışı desteklemektedir. gereklidir. Plastik pazarı, küresel geri dönüşümcülerin fatura verilerini NFT’lere dönüştürmesine olanak tanır. Üretilen her NFT, eşit miktarda plastiğin alınmasını sağlamak ve çevreye girmesini önlemek için blok zinciri verilerini kullanır. Plastik üreticileri, tüketiciler ve geri dönüşümcüler ile NFT toplayıcıları daha sonra bu NFT’leri alıp satabilir. Bu işlemler, geri dönüşümcülere halihazırda toplanmış olan plastikten ek bir gelir akışının yanı sıra üreticiler ve tüketiciler için tek kullanımlık plastik geri kazanımına (SUP’ler) önemli bir yatırım yapma fırsatı verir.

“Platformunun Celo ekosisteminde benimsenmesini ve kullanılmasını sağlamak için Plastiks ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.
Plastik NFT’leri diğer Celo ürünleriyle birleştirerek,” dedi Program Müdürü Nirvaan Ranganathan,
İklim Kolektifi. “Misyona uygun bir koalisyon olarak, İklim
Kolektif üyeler ve Plastiklerin etkisi hakkında daha geniş bir farkındalık yaratmayı dört gözle bekliyoruz.”

İçindekiler

Nozama Hakkında

Londra’da bulunan küresel bir sürdürülebilirlik teknolojisi girişimi olan Nozama, 2019’da kuruldu. Şeffaflığı, doğruluğu, sektörler arası işbirliğini ve müşteri katılımını artırarak kuruluşların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir dizi blok zincirine hazır bulut tabanlı araçlar sunar. .

Nozama dijital platformu ve teknolojisi, SUP’lerin izlenmesinin yanı sıra müşterileri davranışlarını değiştirmeye ve sürdürülebilir tüketimcilik ve Döngüsel Ekonomide aktif katılımcılar olmaya motive etmek için sadakat ve ödül programlarının geliştirilmesine olanak tanır.

İklim Kolektifi Hakkında

İklim Kolektifi, Web3 ve iklim eylemi çözümleri oluşturmak için işbirliği yapan şirketlerin büyüyen bir organizasyonudur. İklim Kolektifi, Celo blok zincirinin istikrarlı varlıklarına (cUSD, cEUR vb.) yönelik talebi doğal kaynakları koruma çabalarıyla ilişkilendirerek iklim değişikliğini ele almak için Ekim 2021’de kuruldu. Bunu yapmak için, yağmur ormanları gibi daha tokenize edilmiş doğa destekli varlıklar Celo Reserve’e eklenecek. Kolektif, 2025 yılı sonuna kadar Rezervin en az %40’ını tokenize edilmiş doğa destekli varlıklara tahsis etmek istiyor. Ek bilgi için İklim Kolektifi’ne gidin.

Celo Vakfı Hakkında

Celo, tümü küresel finansal sistemi daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmek için DeFi, NFT’ler ve ödemeler gibi alanlarda Web3 uygulamaları oluşturan küresel ortaklardan oluşan güçlü bir ekosisteme sahip karbon nötr katman-1 protokolüdür. Celoecosystem, merkezi olmayan, hisse ispatı blok zinciri teknolojisi yığınından (Celo Protokolü), CELO tokeninden ve akıllı telefonu olan herkesin kullanabileceği sabit paralardan (cUSD, cEUR, cREAL) oluşur. Celo ekosistemini büyütmeye ve geliştirmeye kendini adamış bir hizmet kuruluşu olan Refah İttifakı, aynı zamanda Deutsche Telekom, PayU, Opera, Andreessen Horowitz, Anchorage, Coinbase, GSMA dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından misyona uygun 150’den fazla Celo Vakfı üyesi tarafından destekleniyor. , Grameen Vakfı, Prosegur, Abra ve cLabs.

NFTYORUM.COM’ u kullanarak en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Kate Moss, Drest X Messika İle Metaverse Giriyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.