PSG Metaverse ve NFT İçin İlk Adımları Attı

0

PSG metaverse’e girmek için ilk adımları atmış bir Fransız futbol santralidir.

Lionel Messi, Neymar ve Kylian Mbappe’yi kendi safları arasında sayan Paris kulübü, 16 Mart’ta sunduğu ticari marka tescilinde aşağıdaki kategorileri kapsadı: Değiştirilemez belirteçler (NFT) destekli multimedya; kripto para cüzdanları; kripto para birimi işlem yönetimi; sanal giysiler; Spor ekipmanları; ve elektronik

21 Mart Pazartesi günü, nitelikli metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis haberi Twitter’da verdi.

Washington DC merkezli avukat bir basın açıklamasında belirtti

“Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve takımın adına ve markasına verilen değer çok büyük. Bu dosyalama, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor.”

Bay Kondoudis devam etti

“Açıkçası, PSG Metaverse’in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markasını hazırlıyor” diyerek, bu dosyalamanın “diğer profesyonel spor markalarının Metaverse’e katılma hazırlıklarına başlama eğilimini takip ettiğini de sözlerine ekledi.

Genel olarak, ticari marka avukatı, gelecek yıl geleneksel olmayan ve sanal profesyonel spor ürünleri ve hizmetleri için ticari marka tescillerinin sayısında bir artış öngörüyor.

Avukat, “Şirketler Metaverse’de koruma ihtiyacını anladıkça, NFT ve profesyonel spor işinden sanal ürün ve hizmetler için ticari marka tescillerinin sayısının önümüzdeki on iki ay içinde artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Şubat ayında Finbold, şu anki İngiltere Premier Ligi şampiyonu Manchester City’nin Sony sanal gerçeklik (VR) uzmanlarının yardımıyla dünyanın ilk metaverse futbol stadyumunun inşaatına başladığını açıkladı.

Hayranlar, meta veri tabanında diğer oyuncularla buluşabilir, birbirleriyle konuşabilir ve diğer olasılıkların yanı sıra gerçek dünyada erişilemeyen şeyleri satın alabilir.

Şirketler, şirketler ve ünlüler uzun süredir metaverse’deki varlıklarını artırıyor.

Yakın tarihli bir Finbold analizine göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFT ticari marka tescillerinin sayısı 2020’de üçten 2021’de yüzde 421 arttı.

PSG Metaverse haberleri NFTYORUM.COM’da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.