NFT sanat galerisi Londra’da açılıyor: Quantus Gallery

0

Londra, Spitalfields’deki Quantus Gallery, Samsung TV ekranlarında Pierre Benjamin’in Crypto Stars koleksiyonundan NFT’ler sergiliyor.

Josh Sandhu, ilk karşılıksız token (NFT) yatırımını Aralık 2019’da bir koleksiyon dijital sanat eseri satın alarak yaptı. Sandhu’nun varlıklarının değeri iki yıldan daha kısa bir sürede 75 kat artarak grafik tasarımcıya dönüşen NFT koleksiyoncusunun nakit çekip ilk evini satın almasını sağladı.

31 yaşındaki sanat koleksiyoncusu, şimdi diğer yatırımcıların başarısını tekrarlamalarına yardımcı olmak istiyor.

2012’de bitcoin’e yatırım yapmaya başladığını söyleyen Sandhu, “Erken girdiğim için şanslıydım. Senaryoda fiziksel olarak orada olmalısınız. Değilseniz, birçok fırsatı kaybedersiniz.”

Sandhu, Spitalfields, Londra’da bu ay başlayacak olan kar amacı gütmeyen bir sanat galerisi ve danışmanlık hizmeti olan Quantus Gallery’nin üç kurucu ortağından biridir. Çağdaş sanatta uzmanlaşmış geleneksel bir galeri olan Grove Square Galerileri, kurucu ortak James Ryan tarafından yönetilirken, kurucu ortak Ryan Marsh’ın bir yatırım geçmişi var.

Daha fazla mesaj

‘Vahşi Batı’ filmi Amerikan Batı’sında geçiyor.

Geçen yıl alanda artan talebin ardından, NFT’ler için gerçek bir sanat galerisi inşa etme kararı alındı. 2021’in başında, yalnızca birkaç kripto meraklısı NFT’lerin farkındaydı. 2022’nin başında endüstri, 2020’de 50 milyar dolarlık satış üreten geleneksel sanat işine rakip olarak 40 milyar dolarlık bir sektöre ulaştı.

Sandhu, “Bu gelişen bir sektör,” dedi. “Orada çok fazla yetenek var.” Sandhu, yatırımcıların dijital sanatla ilişkili risklerde gezinmelerine yardımcı olmak için Avrupa’nın ilk NFT danışmanlığını geliştiriyor.

Coşkuya rağmen, NFT’lere yatırım yapmak riskli bir iştir ve kontrolsüz çevrimiçi pazarlarda hırsızlık ve dolandırıcılık yaygındır. Geçen yıl, bir İngiliz sanat alıcısı, sanatçının resmi web sitesi sahte bir müzayede bağlantısı verdikten sonra bir hacker’a Banksy NFT’si için 244 bin sterlin ödedi.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşın.

İlginizi çekebilir: 3LAU, NFT Projesini Duyurdu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.