Japonya’nın en büyük e-ticaret şirketi Rakuten NFT pazaryeri başlattı

0

Bir Japon e-ticaret devi olan Rakuten, dijital koleksiyon pazarının lansmanı ile NFT pazarına girdi.

Cuma günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, şirketin NFT platformu, Japon anime, televizyon şovları ve müziğe dayalı olanlar gibi spor ve eğlence NFT’lerine odaklanacak.

Rakuten NFT, müzik ve anime gibi spor ve eğlence de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda NFT’lerin alım satımını kolaylaştıran bir hizmettir.

NFT pazarı, fikri mülkiyet (IP) sahiplerinin dijital varlıkların piyasaya sürülmesi ve satışı için kendi web sitelerini oluşturabilecekleri “tek durak” bir mağaza olmak istiyor. Rakuten, 2023 veya sonrasında, dünya çapındaki IP sahiplerine “eşler arası NFT içeriği yayınlama ve satışı” için bir hizmet sunmayı planlıyor.

Daha fazla mesaj

Bu arada, duyurunun yapıldığı gece site iki yeni NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyordu. Biri, ünlü manga yaratıcısı Hiroshi Kurogane’nin çizimlerini içeren at yarışı temalı çizgi roman Kurogane Hiroshi G1 Gekitoshi’den (2010 Serisi), diğeri ise Ultraman anime CG öğelerinden ilham aldı.

Rakuten NFT, nihai olarak resmi J.League NFT koleksiyonunun yanı sıra, Rakuten NFT’nin orijinal NFT çizimlerinden oluşan seçkisini içerecek olan Rakuten NFT Sanat Galerisi’ni üretecek ve satacak.

Değiştirilemeyen tokenler veya NFT’ler, mevcut kripto para birimi takıntısı haline geldi. Kripto para piyasası değerinde önemli bir düşüş görmüş olsa da, NFT satışları artmaya devam etti.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşın!

Diğer NFT haberimize de göz atın: Bit.Country Ve Metaverse.Network’den Etkinlik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.