RTFKT, giyilebilir bir metaverse parfüm üzerinde Byredo ile işbirliği yapıyor

0

Byredo ve RTFKT Nike’a aittir, RTFKT Studios son zamanlarda İsveçli parfüm şirketi Byredo ile bir NFT işbirliğini tweetledi. Son gelen bilgilere göre iki marka “Geleceğin Parfümleri Web3’te” üzerinde çalışıyor.

RTFKT’nin 21 saniyelik reklamı, iki markanın isimlerini berrak bir sıvı dökülmesinin altında gösteriyor. Verilen bağlantı “alphameta.rtfkt.com”, ziyaretçileri aynı parfüm koleksiyonuna ve RTFKT sosyal ağlarına bağlantılara sahip bir sayfaya getiriyor.

Vogue Business’ın yakın tarihli bir makalesinde RTFKT, yeni ‘Web3 Parfümünün’ metaverse’den gerçek hayata kokuları getirmek için NFT ve “yakın alan iletişimi” (NFC) teknolojisinin bir kombinasyonunu kullandığını öne sürdü. Görünüşe göre müşteriler bir NFT parfüm tasarladığında, seçilen içerikleri gerçek bir ürüne kopyalamak için NFC kodlarıyla bağlantı kuracak.

IRL kokularıyla ilişkilendirilmeye ek olarak, Byredo ve RTFKT, ayırt edici kokuların sanal teşhirlerini yaratıyor. Son raporlar, sanat stüdyosu M/M’nin RTFKT ve Byredo ile her biri belirli bir “duygu” ile ilişkili 26 “malzeme” üzerinde işbirliği yaptığını gösteriyor.

Ayrıca, RTFKT’nin Clone-X NFT’lerinden birine sahip olan herkesin cüzdanında bir koku (“Clone Aura” olarak bilinir) olabilir gibi görünüyor.

RTFKT’nin kurucu ortağı Benoit Pagotto, bu yeni “NFT kokusunun” yaratılmasını bir “video oyunu iksiri”nin yaratılmasına benzetti. Pagotto, NFT parfümünün yaratıcısının “favori” gelecek projelerinden biri olduğunu ve Byredo’nun “ideal ortak” olduğunu da belirtti.

Burada, RTFKT kısa süre içinde NFT parfümleri hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkaracağını söylüyor. Her neyse, Vogue Business raporu, Temmuz ayında daha fazla bilginin açıklanacağını gösteriyor.

Yuga Labs dışında, RTFKT Studios şüphesiz NFT dünyasının en büyük şirketidir. Kesinlikle, bu markanın Nike ile yaptığı işbirliği, büyük kurumsal konumunu sağlamlaştırmada önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, RTFKT itibarını en yaratıcı PFP ve giyilebilir NFT’lerden bazılarını üretme konusunda geliştirmiştir.

Örneğin, Nike ve RTFKT, bu yılın başlarında son derece başarılı “CryptoKicks” spor ayakkabı NFT’lerini çıkardı. Nike Dunks’a göre, bu “CryptoKicks”, “Skin Vial” NFT sahiplerinin kullandıklarına bağlı olarak gelişebilir, büyüyebilir ve tarzlarını değiştirebilir.

RTFKT’nin Clone X koleksiyonu, aynı zamanda en çok arzu edilen PFP NFT serilerinden biri haline geldi. RTFKT, Clone X ekosistemine daha fazla derinlik katmak için son zamanlarda New York ve Los Angeles müzelerinde artırılmış gerçeklik deneyimi sergiledi.

RTFKT’nin farklı Web3 projelerindeki başarılı performansı göz önüne alındığında, “Web3 kokusu” kesinlikle benzersiz olacaktır.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.