Rus bankası Sber ilk döviz anlaşmasını tamamlıyor

0

Sber başlangıçta blockchain özellikli dijital varlık platformunu ve Sbercoin stablecoin’ini 2021 baharına kadar piyasaya sürmeyi planlıyordu.

Eskiden Sberbank olarak bilinen Rus bankacılık devi Sber, bankanın tescilli dijital varlık platformunu da içeren ilk dijital para birimi anlaşmasını kısa süre içinde tamamlamaya hazırlanıyor.

Banka, dijital finansal varlıkları (DFA) içeren ilk işlemini Temmuz ortasına kadar dijital varlık platformunda yapacak.

15 Haziran’da devlet destekli TASS haber ajansına verdiği röportajda, Sber başkan yardımcısı Anatoly Popov, Sber’in böyle bir anlaşmayı tamamlama planlarını açıkladı.

Popov, Sber’in kayıtlarda yaşanan bir dizi gecikmeden sonra 2022 baharında ülkenin merkez bankasından – Rusya Merkez Bankası’ndan – kayıt aldığını belirtti. Sber, başlangıçta Sbercoin ile birlikte 2021 baharında piyasaya sürülmesi beklenen dijital varlık ihracat platformunu kaydettirmek için mücadele etti.

Son haberler Sber’in platformunda blok zincirinin kullanımından hemen bahsetmese de Popov, bankanın teknolojiyi keşfetmeye kararlı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Dağıtılmış defter teknolojisi gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesine dikkatle bakıyoruz. Blockchain teknolojilerinin nasıl geliştirileceğini araştırıyoruz. Platformumuz kabul testlerini çoktan geçmiştir ve ilk işlem bir ay içinde tamamlanacaktır.

Haber, Rusya’nın en büyük ikinci bankası olan ve aynı zamanda Rus merkez bankası dijital para birimi olan dijital ruble karşılığında DFA satın almayı test etmeye hazırlanan VTB ile geldi. Eylül 2022’de. VTB’nin yönetim kurulu üyesi Svyatoslav bildirildiğine göre, 15 Haziran’da St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda yeni bir dijital ruble platformu yayınlama planlarını açıkladı.

İlk okumada, Rus parlamentosu DFA’ların mal ve hizmetler için ödeme olarak kullanılmasını yasaklayan yeni bir yasa tasarısını onayladı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.