Rus Rublesi, video oyunu para birimi Robux’tan daha az değerli hale geliyor

0

Rusya’ya yönelik uluslararası yaptırımlar nedeniyle ruble eskisi kadar değerli değil. Şu anda, bir Robux’tan daha az değerdeler. Rublesi için bu kötü haber çünkü Robux daha çok video oyunları oynayan çocuklar tarafından kullanılıyor.

Diğer bir NFT haberimize göz atabilirsiniz: Habbo Avatarları NFT Koleksiyonu Açıklandı

Çocuklarınız Roblox oynarken Minecraft’a benzediğini düşünüyorlar ama öyle değil. On yıldan fazla bir süredir var. 100 milyondan fazla aktif oyuncu ile bir trendden bir fenomene dönüştü. Bunun nedeni, virüs sırasında evde çok fazla oyuncunun olmasıydı. Gerçek paraya dönüştürülebilen bu sanal para birimi, şimdi Rusya rublesinden daha fazla olan 0,0125 dolar değerinde.

Bu yazının yazıldığı sırada, bir kuruş size bir değil beş Robux satın alacak. Fiyat, geliştiriciden satın alınabilecek en küçük Robux miktarına dayanmaktadır: 400 Robux için 4,99 ABD Doları (toplu olarak satın alırsanız veya yarım yamalak üçüncü taraf altın çiftçilerinden alırsanız, bireysel Robux’un değeri azalır). Robux oyunlarda kazanılabilir ve gerçek para satın almak için kullanılabilir. En az birkaç Roblox oyuncusu ve yaratıcısı, tam zamanlı bir iş için yaşamak için yeterli para kazanabilir.

Bu başlıkta ilginizi çekebilir: KPMG Canada, World Of Women NFT Satın Aldı

Rusya’nın geçen hafta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, bu hafta sonu tüm uluslararası yaptırımlar uygulamaya konuldu ve bu da Rusya ekonomisinin kaosa sürüklenmesine neden oldu. Rusya’nın zaten sallantılı olan piyasaları, Rus bankalarının dış dünya ile iş yapmasına izin verilmediği için çökmenin eşiğinde. Bu son birkaç gün içinde oldu. Ruble, ABD doları karşısında değerinin yaklaşık %30’unu kaybetti. Bir hafta önce değeri buydu: 0,013 dolar ya da bir kuruşa bir ruble. Şimdi 0,010 dolar.

%30 para çekme ücreti hesaba katıldığında, Robux ve ruble aşağı yukarı aynı değerdedir. Rusya Ukrayna’yı ele geçirmeye devam ederse, bu bir felaket olacak. Dünyanın geri kalanı Rusya’ya yaptırım uygulamaya devam ederse, bir çocuk video oyunu için para birimi yakında daha iyi bir yatırım olabilir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler NFTYORUM.COM ayrıcalığıyla sizlerle.

Bakmayın unutmayın: 3LAU, NFT Projesini Duyurdu

NFTYORUM.COM’u sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın. Böylelikle en güncel NFT haberleri sizinle olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.