Rusya Swift’in Yerine Bir Blockchain Sistemi Geliştiriyor

0

Rostec Group, Rus hükümetine ait bir şirkettir. Rusya’da çok sayıda teknoloji şirketi var. Sonunda dünya çapındaki Swift sisteminin yerini alabilecek uluslararası ödemeler için dijital bir sistem oluşturmak için bir blok zinciri platformu oluşturduklarını söylediler.

Blockchain ve kripto para birimlerinin güvende tutulması gerekiyor.Rostec yaptığı açıklamada, küresel ödeme sisteminin üzerine inşa edildiği CELLS blockchain platformunun Rostec Group’un bir parçası olan Novosibirsk Yazılım Sistemleri Enstitüsü (NIPS) tarafından yapıldığını söyledi.

Dağıtılmış defter teknolojisini kullanan platform, entegre bir çözüm üretmeyi amaçlıyor.

Rus grubu ağın, parçası olan ülkelerin ulusal para birimlerinde ödeme yapmak için dijital bir yolu olduğunu söylüyor.

Şirket, yeni teknolojisinin, Batı’dan gelen yaptırımlar nedeniyle Rus bankalarının kullanamadığı “SWIFT sistemi tarafından sağlanan uluslararası ödeme hizmetlerine gerçek bir alternatif sunabileceğini” söylüyor.

Duyuru, CELLS platformunun müşterilerinin dijital para birimlerini depolamak ve uluslararası ödemeler yapmak için cüzdan oluşturmasına olanak tanıdığını söylüyor.

Rusya, işlemlerin güvenli olmasını sağlıyor

Rostec Group CEO’su Oleg Yevtushenko, yeni uluslararası ödeme sisteminin “yüksek hızlı ve güvenli işlemler” sunacağını söyledi. Yeni dijital sistem saniyede 100.000 işlemi gerçekleştirebilecek ve gerekirse bu sayı iki katına çıkarılabilir.

Yevtushenko, müşterilerin yeni sistemde kendi ulusal para birimleriyle ödeme yapmaları halinde Rusya’ya karşı Batı yaptırımlarından kaçınabileceklerini de söyledi.

Rostec grubu, Rusya ile ticari bağları olan büyük şirketlerin yanı sıra Moskova ile iş yapan yabancı devlet kurumları ve finans kurumları ve bankalar arıyor.

Rusya, kripto para birimleriyle ilgili hislerini değiştirdi

Yeni sistem, Rus hükümetinin yurtdışındaki şeyler için kripto para birimi ile ödeme yapmanın yollarını aradığını söylemesinden sadece birkaç gün sonra duyuruldu. Ocak ayında Rusya Merkez Bankası, tüm kripto para birimlerinin oluşturulmaması veya kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politika Departmanı başkanı Ivan Chepskov, kripto para birimlerinin uluslararası ticaret anlaşmalarında kullanılması fikrinin Rus hükümeti içinde konuşulduğunu söylüyor.

Bu yılın başlarında, Rusya Merkez Bankası ülkenin finansal sistemine yönelik riskler konusunda uyarıda bulunmuştu. Bu, Rusya’nın kripto para birimlerine karşı tutumunda bir değişiklik olarak görülüyor. İnsanlar kripto para biriminin bir ülkenin kendi para politikasını belirleme yeteneğini tehdit ettiğini söylüyor.

Öte yandan Rusya’da, kripto para birimleriyle ilgili yasalar hala değişiyor ve bunları yasal hale getirmek için önceki girişimler başarısız oldu. Hükümet, yabancı yatırım getirebilmeleri ve Batı yaptırımlarının gölgesini iç ticaretten kaldırabilmeleri için yasallaşmalarını istiyor.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.