Manchester City ve Sony, Metaverse’de 1. sanal futbol stadyumu inşa edecek

0

Dünyanın en tanınmış futbol markalarından biri olan Manchester City, fiziksel stadyumlarının yeterli olmadığını düşünüyor. Sony ile bir ortaklık yoluyla metaverse’de dünyanın ilk sanal futbol stadyumunu inşa edecekler.

Henüz başlangıç ​​aşamasında olan proje, Sony ile 3 yıllık bir anlaşmanın parçası. Sony sanal gerçeklik ekibinden uzmanlar, bir Konsept Kanıtı (POC) oluşturmak üzere projeye dahil edildi. Stadı sanal olarak haritalamaya başladılar ve ardından Metaverse‘de yeniden yarattılar.

Amaçları, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların takımı sanal bir Eithad Stadyumu’nda canlı izlemesini sağlamak.

Sony, çevrimiçi hayran etkileşimi deneyimlerinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için Manchester City Futbol Kulübü ile işbirliği içinde araştırma yapıyor.”

Dünyanın ilk sanal futbol stadyumu sadece canlı maç izlemekle sınırlı kalmayacak. Stadyumun gerçekçi bir yorumu olmasının yanı sıra, çatı altında yapılacak çok şey var. Proje, taraftarların oyuncularla buluşabileceği ve yalnızca sanal stadyuma özel NFT’ler gibi dijital ürünler satın alabileceği bir dünya öngörüyor. Ayrıca, hayranlar tamamen özelleştirilebilir avatarlar alabilir ve takımlarını takip etmenin yepyeni bir yolunu başlatabilir.

Sony Group Corporation, Fikri Mülkiyet ve İş İnkübasyon Platformundan sorumlu Yetkili Toshimoto Mitomo dedi.

“Bu PoC aracılığıyla Sony, içeriğinin değerini ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla etkileşimini daha da artırmak için Manchester City’yi destekleyecek. Sony, Kulübü ve küresel hayranlarını birbirine yaklaştıran çevrimiçi bir hayran etkileşimi platformu oluşturmayı hedefliyor.”

City Football Group Pazarlama ve Taraftar Deneyimi Sorumlusu Nuria Tarre şunları söyledi:

“Sony ile olan bu ortaklık, City’yi futbolda daha önce hiç görülmemiş sürükleyici dijital taraftar deneyimleri yaratacak heyecan verici bir projenin geliştirme aşamasına getiriyor. Bu işbirliğini başlatmayı ve Sony’nin endüstri lideri teknolojilerini küresel Manchester City taraftarları ağıyla bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Metaverse bakan Premier lig kulüpleri

Manchester City Metaverse söz konusu olduğunda Premier Lig’in öncüleri. Premiership rakipleri Liverpool, Nike forma ortaklıkları aracılığıyla Metaverse’den yararlanmanın yollarını arıyor.

Dahası, 1990’lar-2000’lerin ünlü Manchester United takımının eski oyuncuları, kısa süre önce lansman yapacaklarını duyurdular. futbol merkezli bir DAO. DAO, sporseverlerin eski oyuncularla yan yana projelere yatırım yapmasına izin verecek. Bunlara Gary Neville, Paul Scholes ve Nicky Butt dahildir.

NFTYORUM.COM’u takip ederek en son çıkan metaverse haberlerinden haberiniz olsun. İlginizi çekebilir: Sandbox Alfa Sezonu 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.