Şarkıcı Jack Johnson benzersiz NFT deneyimi sunuyor

0

Tanınmış müzisyen Jack Johnson, “Outside” dergisinin Bedrock Badge NFT’lerinden birine sahip olan herkese IRL hediyeleri sunuyor. Toplamda, “Outside”, NFT sahiplerine Johnson’ın Hollywood Bowl’da performansını izlemesi için bir VIP geçişi içeren 551 hediye sunuyor.

İnsanlar bir Outside.io hesabına kaydolduklarında, otomatik olarak bir Bedrock rozeti NFT alırlar. “Outside”, Johnson’ın 24 Haziran’daki “Meet the Moonlight” albümünün yayınlanmasından önce bu NFT’yi soran herkesin Jack Johnson’ın hediyelerini kazanma şansına sahip olduğunu belirtiyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, ana ödül Jack Johnson’ın Los Angeles’taki bir sonraki konserini görmek için bir bilet olacak. Bir NFT sahibi, Johnson’ın Hollywood Bowl performansında iki kutu koltuk alacak.

Jack Johnson, imzalı plak albümü “Meet the Moonlight” ile elli Bedrock Rozeti sahibine ödül verecek. Kalan 500 kazanan, benzersiz bir “Meet the Moonlight” posteri alacak.

“Outside”, 551 kazananın hepsinin “Meet the Moonlight”ın ücretsiz dijital versiyonunu alacağını belirtiyor.

Kazananlar bu ödüllerden birini kazanmasalar bile, “Outside”, Jack Johnson’ın yaklaşan NFT sürümlerini planladığını söylüyor. Bedrock Badge NFT’leri olan kişiler, henüz tanıtılmamış bu NFT’lere öncelikli giriş hakkına sahip olacaklar.

Haziran ayında piyasaya sürülen Outside.io, onlarca yıllık “Outside” dergisi tarafından yönetilen Solana merkezli bir NFT pazarıdır. “Dışarıda”, siteyi bir Web3 oluşturmak için kullanmayı hedeflediğini söylüyor çevrecilik, sürdürülebilirlik ve açık hava etkinliklerine verilen topluluk.

“Outside’s” ve Jack Johnson’ın hayırsever Kokua Hawaii Vakfı’nın çevresel değerleri göz önüne alındığında, bu NFT ortaklığı garip görünebilir. Bu nedenle, blockchain teknolojisinin birincil eleştirilerinden biri, çevre için tehlikeli olmasıdır.

Bu endişeler bazı blok zincirleri için geçerli olsa da, birçok NFT platformu karbon nötrlüğüne vurgu yapıyor. Örneğin, “Outside”, 2021’de resmen karbon nötr hale gelen Solana blok zincirini seçti.

Rarity Sniper, Avustralya Hayvanat Bahçesi’nin koruma çabalarını desteklemek için “Yaban Hayatı Savaşçısı” NFT’lerini yayınladığını bildirdi. Bu tanınmış Queensland Hayvanat Bahçesi, ilk NFT serisi için enerji verimli Algorand blok zincirini kullandı.

Daha önce, yazar Margaret Atwood, NFT kursunu öncelikle enerji verimliliği nedeniyle Tezos’ta yayınlamıştı. Ayrıca, Polygon blok zinciri, ilk karbon negatif zincir olmayı hedefliyor.

ETH blok zinciri, çevrecilerin sorun yaşadığı başlıca NFT blok zinciridir. ETH’nin Proof of Work konsensüsüne göre, eko-bilinçli müşteriler için zincir için tercih edilmez.

Yine de ETH Vakfı, Proof of Stake yükseltmelerinin ardından enerji maliyetinin %99,95 oranında azalacağını belirtiyor. “Birleştirme” başarılı olursa, NFT’lerin ETH üzerindeki karbon ayak izini önemli ölçüde azaltacaktır.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

Nicolle hakkında

Hintli bir Serbest yazardır. Web3 ile ilgili her şey hakkında düşünmeyi, öğrenmeyi ve yazmayı sever.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.