Satış baskısı arttıkça, Bitcoin 19.000 doların altına düşüyor ve Ethereum 1000 doların altına düşüyor

0

BTC ve ETH Cumartesi sabahı 20.000 dolar ve 1.000 dolarlık kilit destek seviyelerinin altına düştükten sonra, HODLers dibi beklerken satış daha da kötüleşti.

Bitcoin’in fiyatı nihayet Cumartesi günü sabah saat 3 civarında 20.000 doların altına düştü. Bir saat sonra Ethereum da aynı şeyi yaptı ve 1.000 doların altına düştü. Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi için bu değerler çok önemli destek seviyeleri olarak görülüyordu.

Ancak EST 5:15’e kadar, her ikisi de yavaş yavaş tekrar yükselmeye başladı ve birçok insanın 20.000 $ ve 1.000 $ rekorları kırılırsa gerçekleşeceğini düşündüğü ani düşüşten kaçındı. Bazı insanlar 18.979 dolar ve 987 doların bu felaketin en düşük noktaları olacağını düşünmüş olabilir.

Böyle bir şans yok: öğle saatlerinde işler tekrar kötüleşti. EST 16:30’da CoinMarketCap’teki BTC 17.772 dolara ve 16:15’te ETH 898 dolara düştü.

Mevcut Kripto Kışı bir öncekinden farklı çünkü kripto teknoloji hisseleri ile birlikte düşüyor çünkü ekonomi bir bütün olarak zayıf, enflasyon artıyor ve tam bir durgunluk kaçınılmaz görünüyor.

Kripto yatırımcıları dibi aradıkça, işler düzelmeden önce çok daha kötü olabilir (ve bazıları geri dönmeyi bekler).

Bir dizi kripto işletmesi kapanıyor veya bunu yapmakla tehdit ediyor, işlerin ne kadar kötü olduğunu gösterdi. Örneğin, Celsius para çekme işlemlerini durdurdu, Babel Finance de aynısını yaptı ve yatırımcılar Three Arrows Capital’dan ayrıldı. Grayscale’in GBTC’si, Bitcoin’in tüm zamanların en düşük spot fiyatına indirimli olarak işlem görüyor.

Kraken’de büyüme pazarlaması direktörü ve Bitcoin’in savunucusu Dan Held Cumartesi günü, “Mümkün olan en sefalete giden yoldayız” dedi. Kripto borç veren Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev Cuma günü Bloomberg’e yaptığı açıklamada, son çöküşün “bana dürüst olmak gerekirse 1907 banka paniğini hatırlattığını” söyledi.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.