Satoshiverse: Merkezi Olmayan Ülkedeki İlk Bağlantılı Giyilebilir Cihazlar

0

Satoshiverse: Merkezi Olmayan Ülkedeki İlk Bağlantılı Giyilebilir Cihazlar
Dış NFT koleksiyonu olan Satoshiverse, NFT’lerini Bağlantılı Giyilebilirlere dönüştüren ilk kişidir ve Decentraland’deki yeni özellikleri gerçeğe dönüştürür.

Bu öğreticide açıklandığı gibi, Bağlantılı Giyilebilirler özelliği ilk olarak bir DAO teklifinin sonucu olarak Decentraland’a Nisan ayında eklendi. Bağlantılı Giyilebilirler, dünyada Giyilebilirler olarak kullanılabilecek, Decentraland’e ait olmayan NFT’lerin 3B modelleridir. Ama normal Giyilebilirler değiller. Normal Giyilebilir koleksiyonlarda yer almazlar, özel değildirler ve ana ya da ikincil Decentraland pazarından satın alınamazlar. Bunlar, oyunun dışında bulunan NFT’lerin dünyadaki kopyalarıdır.

Bu yeni özellik çok çekici çünkü Bağlantılı Giyilebilirler olarak Decentraland’e bir dış NFT koleksiyonu getirmenin birçok faydası var. Hem NFT koleksiyonunu kullanan kişiler hem de NFT projesinin kendisi için bazı avantajlar:

NFT sahipleri artık NFT’lerini Decentraland’da giyip sergileyebiliyor, bu da onları daha kullanışlı hale getiriyor.

Sosyal bir unsur ve aidiyet duygusu ekler: NFT sahipleri, NFT topluluklarındaki diğer insanlarla tanışabilir ve onlarla yüz yüze konuşabilir.

Decentraland, bir topluluk için hazır bir platformdur. Topluluk etkinlikleri düzenlemek veya hatta bir Genel Merkeze ev sahipliği yapmak için kullanılabilir.

Ayda ortalama 500.000 kullanıcıyla, NFT koleksiyonunuzun Decentraland’de olması onu otomatik olarak daha görünür hale getirecek ve bu da daha fazla fırsata ve büyümeye yol açabilecektir.

Decentraland Vakfı için dApps Ürün Müdürü olan ve yeni özelliklerin oluşturulmasında büyük rol oynayan Nico Rajco, süreç hakkında şunları söyledi:

“Linked Wearables Foundation ile çalışmak bir zevkti.” Kendim için, meta veri tabanının gerçek geleceği olan NFT projesinin birlikte çalışabilirliğine yönelik ilk adımlardan birini görmeliyim. Bağlantılı giyilebilir cihazlar ilgi çekicidir çünkü farklı NFT sahiplerine bunları kullanmaları ve Decentraland’e yeni topluluklar getirmeleri için daha fazla yol sunarlar. Daha birçok üçüncü taraf, koleksiyonlarını Bağlantılı Giyilebilir Ürünler olarak getirmek için bizimle birlikte çalışıyor, yani bu sadece başlangıç!”

Satoshiverse koleksiyonu, Linked Wearables için küratörlük sürecinden geçen ilk koleksiyon oldu. Bu, Bağlantılı Giyilebilirlerin neler yapabileceğini görmek isteyen büyük bir grup insan tarafından mümkün oldu. Kurucu ortaklarından Nick, bu özelliği neden ilk sunan olmayı seçtiklerini anlatıyor. İşte sadece birkaçı:

Nick, Linked Wearables’ı duyduğunda oldukça heyecanlandığını, çünkü tüm hobilerini, Decentraland’e katılmadan önce yaptıklarını ve o sırada Satoshiverse ile yaptıklarını birleştirdiğini düşünüyor. Bağlantılı Giyilebilir Cihazları koleksiyonlarının bir parçası haline getirmenin, topluluklarında bunu bilmeyen veya daha önce orada bulunmamış insanlara Decentraland’ı tanıtmanın harika bir yolu olacağını düşündüler. Bu, insanların birbirleriyle konuşmasını ve NFT avatarlarıyla daha önce yapamayacakları şekilde bağlantı kurmasını kolaylaştıracak, ki bunun gerçekten harika olduğunu düşünüyor.

Bölgenizde bağlantılı giyilebilir cihazların avantajları ve kullanımları nelerdir?

Nick, Bağlantılı Giyilebilir Ürünlerin toplumları için temel faydasının ve değerinin, sundukları sosyal özellikler olduğunu düşünüyor. NFT’lerinden birine sahip birinin şimdi Decentraland’e gidip orada bir Lejyoner gibi hissetmesini seviyor. Kıyafetlerini gerçekten giyebilir ve içinde hareket edebilirler. Ancak gelecekte, Decentraland toplulukları için etkinlikler düzenlemek için kullandıklarında bu özelliğin yararlı olacağını düşünüyor. ” Decentraland’de, umarız yayın akışı, müzik ve diğer harika özelliklere sahip olacak bir karargah inşa ediyoruz, böylece topluluğumuz buluşup orada takılsın ve bu harika metaverse etkinliklerine gerçekten katılmaya başlayabilir. Bu, birlikte çalışmanın ilk adımı olabilir,” diye ekledi Nick,

Birlikte çalışabilirlik açısından, tüm bu diğer metaverse platformlarıyla daha yakından çalışmak ve topluluk üyelerine farklı şekillerde katılmalarına izin veren araçlar vermek istiyorlar. sDecentraland, web’deki en büyük merkezi olmayan blok zincir tabanlı metaverse olduğundan, Nick, insanların Satoshiverse’e çok daha fazla şekilde bağlanmaları için büyük bir şans olduğunu düşünüyor. Bağlantılı cüzdanlarını saklayabilir ve Lejyonerlerini bir şekilde kullanabilirler, ancak sadece bu ortamda.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.