İkinci Dünya Savaşı Esiri NFT koleksiyonunu yayınladı: Peace 101

0

İkinci Dünya Savaşı savaş esiri ve Mor Kalp ödülü sahibi Robert McAdam, dünyanın en yaşlı ünlü kooperatif NFT sanatçısı oldu. 101 yaşındayken McAdam, “Peace 101” adlı 6.000 parçalık üretken bir NFT sanat serisi yarattı.
Dijital Geliştirme Şirketi, McAdam’ın çalışmalarını “GI Generation” koleksiyonunun bir parçası olarak duyuracak. American War Veteran’ın serisi, bu yılın Nisan veya Mayıs aylarında satışa sunulacak. Sanat görüntüsünün koleksiyonu, müzayede tarihinden kısa bir süre önce sunulacak.

1920’de Chicago’da doğan Robert McAdam, kalan birkaç İkinci Dünya Savaşı gazisinden biridir. Büyüleyici hayat hikayesi, İkinci Dünya Savaşı sırasındaki deniz yolculuğunu içeriyor. Tutuklandı ve Stalag Luft I’in Nazi POW kampına alındı ​​ve ayrıca bir Mor Kalp alıcısı oldu.
Robert McAdam da yetenekli bir atlet. McAdam, 50’li yaşlarında kıdemli Olimpiyat hentbol şampiyonasını kazandı. 96 yaşındaki Robert McAdam, izinsiz bir yarışmada 95 ve üzeri yaş grubundaki en hızlı 5K yarışı için dünya rekorunu kırdı. Bir yıl sonra 97 yaşındayken 95 ve üzeri yaş grubunda en hızlı 5K yarışmasında dünya rekorunu kırdı.

Peace 101

Robert McAdam’ın II. Dünya Savaşı’ndaki deneyimi ve dünya birliği umudu, NFT koleksiyonunu “Peace 101″ mükemmel yaratıyor. Ayrıca Robert McAdam ve DDC, gelirin yüzde onunu dünya çapında insan kaçakçılığıyla mücadeleye bağışlayacak.
Son zamanlarda, NFT proje ekipleri, hayır kurumlarına bağış yapmanın değeri konusunda daha fazla kabul gördü. Bir örnek, üç popüler ağa 84 ETH (yaklaşık 262.000 $) bağışlayan WOW‘dur. En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda.

Peace 101 haberi ilginizi çektiyse diğerlerine de göz atın: Spiderman NFT Aksiyonuna Katılmaya Hazır Mısın?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.