Scott Kelly’nin NFT koleksiyonu, Ukrayna’yı desteklemek için yarım milyon USD topladı

0

Scott Kelly, şüphesiz tüm zamanların en önde gelen Amerikan vatandaşlarından biridir.

Eski askeri savaş pilotu ve test pilotu, mühendis, eski astronot ve emekli ABD Donanması kaptanı, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) üç seferde komuta etti, ISS’ye yıl boyunca sürecek göreve katılım da dahil.

Ekim 2015’te Kelly, uzayda geçirdiği 340 günle ulusal rekoru kırdı. Emekli olduktan sonra, eski NASA rekortmeni, daha az önemli görevlerde bulunmadı. Scott Kelly’nin son zamanlardaki acil görevlerinden biri, NFT adlı bağış toplama sanat koleksiyonudur.

İlişkili: Clay Mates, 20 Binin Üzerinde Arazi Sahası NFT’sini Başlattı

3.333 uzay temalı, takas edilemeyen jeton koleksiyonu, Uluslararası İnsan Uzay Uçuşu Günü’nü kutlamak için 12 Nisan’da piyasaya sürüldü. NFT’ler keşfedilmemiş metaverse alanlarının bir parçası olsa da Kelly, Dreams Out of This World’ün yeni dünyaya daha fazla insanı çekmesini umuyordu. Ve başardı!

“Bence metaverse ve kripto[currency] ve blockchain geleceğimizin büyük bir parçası olacak. Bu yüzden benim de dahil olmam için doğru zaman gibi görünüyordu.” eski NASA astronotu söyledi.

“Tom Wolfe’un bir kitabında ilham buldum. Doğru Şeyler,ekledi, “Dolayısıyla, doğru zamanda doğru kişi için doğru şekilde yapılan ilhamın olağanüstü sonuçlara sahip olabileceği fikrine gerçekten ama gerçekten inanıyorum.”

Bu Dünyadan Düşler’i gerçekleştirmek için Kelly, yenilikçi içerik oluşturma stüdyosu Orange Comet ile işbirliği yaptı. Koleksiyon, arka planda çeşitli Dünya görüntüleri ile Kelly’yi uzayda gösteren kartpostal benzeri NFT’lerden oluşuyor. Yüksek profilli 1:1 NFT’lere ek olarak, kazanan teklif sahipleri, Scott Kelly tarafından uzayda giyilen kişisel eşyalar olan fiziksel eserler ile ödüllendirildi.

Bu Dünyadan Düşler’in 15 Nisan’a kadar üç gün süreyle açık artırmaya çıkarılması planlanırken, to bütün koleksiyon Toplamda 500.000 doları aşarak kısa sürede tükendi.

“Bu projeye destek veren herkese teşekkür ederiz! Bu savaşın ortasında, Ukrayna halkına yardım etmek için sanat yoluyla bir araya gelebilmemiz inanılmaz. Bugün 500.000,00 dolardan fazla para topladı!” Kelly’nin Twitter gönderisi okunuyor.

Öncelikle planlandığı gibi, Scott Kelly ve Orange Comet tarafından yapılan NFT müzayedesinin amacı, Küresel Güçlendirme Misyonu Rus suç rejimine karşı özgürlük için savaşan Ukrayna’yı desteklemek için.

Bu hayırsever çabalar, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine yardım için net gelirin %100’ü ile yarım milyon USD ile ödüllendirildi.

En güncel NFT haberleri sadece NFTYORUM.COM’ da.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.