Seth Green, Kayıp NFT’sini Kurtarmak için 260.000 Dolar Harcadı

0

Artık Bored Ape Yat Kulübü #8398 olması gerektiği yere geri döndüğüne göre, Seth Green rahat edebilir.

Karşılıksız tokenleri toplamakla çok ilgilenen Green, yoğun bir ay geçirdi. Yakın zamanda, kendisine yüz binlerce dolara mal olan kimlik avı nedeniyle NFT’lerinden bazılarını kaybetti. Ama en çok endişelendiği şey bu değildi.

Çalınan NFT’lerden biri, popüler Bored Ape Yat Kulübü’nden bir figürdü. Bu, maymun çizgi film NFT’leri sahibine karakterleri üzerinde tam kontrol sağlayan merkezi olmayan bir markadır. Bored Apes sahipleri, maymunlarını her türlü iş için kullanabilirler ve Green, maymunu #8398 hakkında “White Horse Tavern” adlı bir TV şovunun ortasındaydı.

Green, Mayıs ayında NFT’yi kaybettiğinde, “O maymunu Temmuz 2021’de satın aldım ve son birkaç ayı bu gösterinin yıldızı yapmak için IP’yi geliştirmek ve kullanmakla geçirdim” dedi.

Ardından, uluslararası çıkışından sadece birkaç gün önce (adı Fred), fiziksel olarak götürüldü.”

Green, “kaçırılma” olayından sonra şovunu askıya almak zorunda kaldı çünkü artık NFT’ye sahip değildi, bu da artık şovun ana karakterinin haklarına sahip olmadığı anlamına geliyordu. Geçen ayı, maymunun yeni sahibine onu geri vermesi için internette yalvararak geçirdi, ama boşuna.

BuzzFeed News, Green ve Bored Ape Yacht Club #8398’in tekrar bir araya geldiğini söylüyor (ki bu orijinal hikayeyi kırdı). Green ve maymununun tekrar bir araya geldiği haberi ilk olarak halka açık blok zinciri işlem kayıtlarında ortaya çıktı. Green daha sonra hikayeyi BuzzFeed’e doğruladı ve “Fred evde” dedi.

İşlem kaydı, Green’in NFT’sini geri almak için o sırada 260.000 $ ile aynı olan 165 ETH ödediğini gösteriyor. Green, pahalı vardiya nedeniyle “White Horse Tavern”i inşa etmeye devam edebilecek. NFT çalındığından beri, “Robot Chicken”ın yaratıcısı her zaman maymun Fred’in IP haklarını asla kaybetmediğini söylemiştir, ancak yeni teknoloji için yasal bir emsal olmadığı için yasal bir belirsizlik içindeydi. Artık kanunla başını belaya sokma endişesi duymadan gösteriye geri dönebilir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.