SFP Coin Nedir ?

1

Safepal Kripto Para Cüzdanı, kuruluşundan 10 ay gibi kısa bir süre içerisinde Binance kripto para borsası tarafından yatırım alarak, Binance tarafından desteklenen ilk kripto donanım cüzdanı olmayı başarmıştı. 2021 yılında ise SFP Coin lansmanı ile kendi ürettiği kripto para birimini dünyaya duyurmuştur. Peki SFP Coin Nedir ? Kimler tarafından desteklenmektedir ? Kripto para toplulukarının SFP Coin yorumları nelerdir ? SFP Coin’in hedefi nedir? SFP Coin’den beklentiler nelerdir ?

SFP Coin Nedir ?

SFP (Safepal) coin, Safepal Kripto Donanım ve Yazılım Cüzdanı geliştiricileri tarafından geliştirilen ve 2021 yılı ocak ayında lansmanı yapılan bir kripto paradır. SFP token piyasaya arzının ardından, Safepal, Kripto Cüzdan kullanıcılarına verdiği bonus ve gerçekleştirdikleri alım-satım ve swap işlemlerlerinde indirimler uygulayarak SFP Coin’i oldukça popüler hale getirmeyi başarmıştır.

Safepal Kripto Cüzdan Nedir ?

Safepal, kripto varlıklarınızı çevrimdışı ve çevrimiçi güvenilirliğinizden ödün vermeden depolamanıza ve yönetmenize imkan vermektedir. Binance tarafından yatırım yapılan ilk kripto donanım cüzdanları arasında yer alan Safepal, şu an halihazırda 196 ülkede kullanıma sunulmuş ve toplamda 3 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştır.

SFP Coin Binance Smart Chain’e toplamda 500.000.000 arz edildi. Toplam arzın yüzde 20’si Safepal Vakfına, yüzde 20’si Safepal geliştirici takımına dağıtılacak. 75.000.000 SFP Token (%15) ise SFP Coin topluluğuna ve çeşitli airdroplar ile yeni üyelere dağıtılacaktır. 75 milyon SFP Coin ise SFP Token’ın piyasaya pazarlanması için harcanacaktır. Stratejik yatırımcı olarak Binance’a ise 75 milyon SFP Coin verilecektir. Halka açık ön satış için ise 50 milyon SFP coin binance akıllı zincire sürülecektir. Safepal stratejik ortakları ve kripto ekosistemine ise 25 milyon SFP coin dağıtarak, SFP Coin’in geleceğini garanti altına almayı hedefliyor.

SFP Coin Piyasa Arz Dağılımı

Vakıf Rezerve : 100.000.000 SFP Coin

Takım için : 100.000.000 SFP Coin

Topluluk ve Airdrop : 75.000.000 SFP Coin

Ürün Pazarlama : 75.000.000 SFP Coin

Stratejik Yatırımcıya : 75.000.000 SFP Coin

Halka Açık Satış : 50.000.000 SFP Coin

Stratejik ortaklar ve Ekosistem için : 25.000.000 SFP Coin

Sfp coin nedir? diye aratanlar aynı zamanda buna da baktı: Nft nedir?

SFP Coin Yorum

SFP Coin piyasa değeri, yazıyı kaleme aldığımız an itibari ile 119,701,108 milyon dolardır. 24 saatlik işlem hacmi 16,806,094 milyon dolardır.

Şu an kripto para piyasasında dolaşımda bulunan doğrulanmış SFP Coin miktarı ise 108,166,667 SFP’dir.

Son bir hafta içerisinde 1.58 dolardan işlem görerek zirve yapan SFP Coin, en düşük 1.01 dolardan işlem görmüştür. Şu an 1.11 dolar üzerinden işlem görmektedir. Haftalık olarak yatırımcılarına yüzde 28’lik bir kayıp yaşattı.

SFP Coin Geleceği

Safepal güvencesiyle piyasaya arz edilen SFP Coin gelecek vaat eden kripto paralar arasında yerini alıyor. Böylece SFP Coin geleceği ön görülebilir bir kripto para birimi izlenimini veriyor. Donanım, yazılım ve Siber güvenlik alanlarında birikimli ve tecrübeli bir kadro tarafından desteklenen SFP Coin şu an için istenen işlem hacmini henüz yakalamış değildir. Kripto paraların değerini belirleyen asıl faktörün kullanıcı talebi olduğunu belirtmeliyiz. Safepal 3 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden bir kripto cüzdan platformudur. Bu sayı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Kısa vadeli yatırımlar için ilgi çeken bir kripto para birimi olarak göze çarpmasa da, uzun vadeli yatırımcıların hedefinde olduğunu belirtebiliriz.

SFP Coin Beklentileri

Safepal 2021 yılında SFP Coin’in piyasaya arzının ardından kullanıcı sayısını 4 milyonun üzerine çıkardığını bu yılın ilk blog yazılarında belirtti. 2021 yılı boyunca önemli stratejik ortaklıklar geliştiren ve sektörde sağlam adımlarla ilerleyen Safepal, 2022 yılının ilk çeyreğinde önemli adımlar atarak SFP Coini üst sıralara doğru yükseltmeyi hedefliyor.

Fakat Bitcoin ve diğer kripto varlıkların aşağı yönlü seyretmesi devam ettiği sürece, bu durum pek mümkün görünmüyor.

sfp-coin-nedir-hedefleri
sfp-coin-nedir-hedefleri

SFP Coin Hedef

Safepal 2021 yılının son çeyreğinde daha fazla kripto varlık birimini depolayabilme ve işlem yapabilme özelliğini eklemiştir. 13 farklı kripto varlık ekosistemini kendi ekosistemine entegre hale getirerek, SFP Coin’in daha fazla kripto para birimiyle olan takas işlemi için olanak sağlanmıştır. SFP Coin, kripto paraların genel olarak düşüşü göz önünde bulundurulduğunda 1.11 dolar seviyelerinde işlem görerek, iyi bir fiyattan işlem görüyor. Bu yıl daha derin ilişkiler sayesinde daha yüksek seviyeleri göreceği düşünülüyor.

Sfp coin nedir? gibi bir çok coin türünü coin kategorimizden rahatlıkla bulabiliriz.

1 yorum
  1. kübra diyor

    SFP coinin gelecek dönemde kripto para dünyasında coinler arasında daha çok öne çıkacağını düşünüyorum. Genel olarak da yatırım alan bir coin olduğundan adını daha çok sık duyuracağa benziyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.