Shiba Inu ve Dogecoin 2025’te Nereye Gidiyor? Var Olacaklar mı?

0

Shiba coin ve dogecoin birçok insan tarafından takip ediliyor. Shiba coin geleceği ve Doge coin geleceği neyi gösterecek?

Uzun süredir yatırımcıysanız, 21. yüzyılın başında borsanın ne anlama geldiğini biliyor olabilirsiniz. Ancak içinde yaşadığımız dijital dünyada, kripto para birimi geleneksel gelir kaynağını birçok kez aştı. Bitcoin ve Ethereum’un piyasaya sürülmesi büyük bir aksama olarak kabul edilirken, Shiba Inu ve Dogecoin gibi memecoinler birçok insanı hayretler içinde bıraktı. 2020 ve 2021’de SHIB ve DOGE, finansal ekosistemi sarstı. Ancak 2022’ye girdiğimizden beri, kripto para piyasası için işler pek düzgün değil. Shiba Inu ve Dogecoin dahil olmak üzere birçok dijital token belirsizlik içinde.

Dogecoin, 2013’te iyi bilinen bir memecoin’den biraz daha fazlası olmaktan son zamanlarda popüler bir yatırım modeline dönüştü. Birçok kripto para yatırımcısı için DOGE, memecoin kavramını getiren en önde gelen köpek temalı tokendir.

Dogecoin uzun süredir var olmasına rağmen, ancak 2020’de ünlülerin ve Elon Musk ve Mark Cuban gibi büyük isimlerin dikkatini çekmesinin ardından ön plana çıktı.

İlk memecoinin başarısı sayesinde, Shiba Inu, Safemoon, Baby Doge vb. gibi diğer tokenler kripto para birimi alanından çıkmaya başladı. Piyasadaki birçok memecoin arasında SHIB, minimum sürede maksimum popülerlik kazandı.

Shiba Inu’nun Ağustos 2020’den önce var olmadığını unutmak bazen kolaydır. Memecoin birden ortaya çıktı ve 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu. Ancak 2022’nin başından beri, merkezi olmayan ekosistem zorlu bir süreçten geçiyor. Bitcoin’den Ripple’a kadar her kriptonun fiyatı serbest düşüşte. Shiba Inu ve Dogecoin farklı değil. Her şeyin karanlık göründüğü bir dönemde uzmanlar, SHIB ve DOGE’nin önümüzdeki üç yıl içinde var olup olmayacağı konusunda tartışıyorlar.

Shiba Inu 100 Milyar ABD Dolarına Ulaşacak mı? Shiba Coin Geleceği

15 aylık bir süre içinde, Shiba Inu %17,300,000 gibi büyük bir büyüme kaydetti. Şu anda, Shiba Inu 13,83 milyar ABD doları piyasa değeri ile 15. sırada yer almaktadır. 100 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmak için SHIB’nin önümüzdeki üç yıl içinde 8 kattan fazla yükselmesi gerekiyor. Ancak Dogecoin rakibinin geçmişini ve önceki büyümesini karşılaştırırsak, bu basit görünebilir. Ne yazık ki uzmanlar, Shiba Inu’nun başka bir fiyat rallisine girmesinin pek olası olmadığı görüşünde.

Ancak Shiba Inu topluluğu, kripto para biriminin değer kazanması için elinden geleni yapıyor. Sonunda tokenin fiyatını artırabilecek arz-talep yaratmak için yanan çözümler buluyorlar. Bununla birlikte, bunun SHIB’nin 100 milyar ABD Dolarına ulaşmasına yardımcı olabileceğine dair bir güvence yoktur. Bu işareti elde etmek için memecoin’in büyük bir sıçrama yapması gerekiyor.

Geleceğe kaba bir yol haritası: Uzmanlara göre Shiba Inu önümüzdeki yıllarda bu şekilde şekillenecek.

  • 2022- Kripto para birimi alanına olan ilginin kaybolmasına rağmen, insanlar hala SHIB alıp elinde tutacaklar.
  • 2023- Shibverse ve ShibaSwap başarılı olmayı başarırsa, Shiba Inu’nun fiyatı 0.000040 ABD Dolarına ulaşacak.
  • 2025- SHIB’nin Metaverse ve merkezi olmayan borsalarda tanıtılmasının tokene büyük bir destek vermesi bekleniyor.
SHIB Neden Kaybolacak? Shiba Coin Geleceği

İlk olarak, eleştirmenler Shiba Inu’nun gerçek bir değeri olmadığını ve sahip olduğu mevcut büyümenin tamamen spekülasyonlardan kaynaklandığını söylüyor. Ekim fiyat rallisi, SHIB’nin Robinhood platformunda listeleneceğine dair söylentiler tarafından tetiklendi.

Öte yandan Shib Ordusu, bekledikleri sonucu vermeyen yakma sürecine giriyor. Çok sayıda jeton yok edilmesine rağmen, talep hala potansiyel olarak daha yüksek bir oranda düşüyor. SHIB’deki tekillik son derece eksiktir. Örneğin, Shiba Inu’nun geliştiricilerinin, temel zorlukları çözmek için ETH’nin planlanan yükseltmesini beklemeye hazır olduğu bildirildi. Ayrıca, SHIB jetonlarının alım ve satımındaki azalma nedeniyle, kripto para birimi giderek popülaritesini ve yüzünü kaybediyor.

Dogecoin’in İki Yüzü – Doge Coin Geleceği

Shiba Inu’ya benzer şekilde, uzmanlar Dogecoin için iki uç noktayı öngörüyor. En önde gelen memecoin olmasına rağmen, DOGE sürekli olarak aşağı doğru sürükleniyor. LongForestcast tarafından yapılan bir tahmine göre Doge, Mart ayında 0,17 ABD dolarına yükselmeden önce 2025’e 0,14 ABD dolarından başlayacak.

Bununla çelişen bazı uzmanlar, Dogeocin’in sınırsız arzı, sınırlı faydası, temel tetikleyici olmaması, benzersiz olmaması ve popülerlik kaybının yatırımcıların memecoin’i terk etmesine neden olacağını söylüyor.

NFTYORUM.COM ‘ da en güncel alt coin analizlerini bulabilirsiniz.

Bizleri https://twitter.com/nftyorum adresinden takip edebilirsiniz.

Shiba coin geleceği ve doge coin geleceği hakkında yazdığımız yazı hoşunuza gittiyse diğer içeriklerimize göz atın: Dogecoin Rakibi Catecoin, Catpay’i Başlattı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.