Shiba Inu Günleri Bitti! Hintlilerin Kriptoyu Satma Zamanı mı?

0

Vergi düzenlemeleri yürürlüğe girdiğinden beri, Hindistan’daki Shiba Inu zeminini kaybediyor

Doggy meme yüzünü paylaşan kripto para birimleri, ademi merkeziyetçilik alanında merkez sahne aldı. Bu ünlü memcoinlerden ikisi, Dogecoin ve Shiba Inu, birçok Hintli kripto para yatırımcısı için favori yatırım seçeneği haline geldi. Başlangıçta bir şaka olarak başlasa da, SHIB’nin kısa bir süre içindeki büyümesi ve milyoner yapma potansiyeli tokene bir avantaj sağladı. Ne yazık ki, vergi düzenlemeleri gerçek olduğundan, Hindistan’daki Shiba Inu zeminini kaybediyor.

Dogecoin, 2013 yılında o zamanki ünlü mem’i taklit eden öncü bir köpek parası olarak yaratıldı. DOGE, lansmanından bu yana 2020’ye kadar düşük profilini koruyordu. Dogecoin popüler hale geldiğinde, kripto para birimi alanından birçok memecoin ortaya çıkmaya başladı. Bunların arasında 2020’nin sonlarında ünlü olan Shiba Inu da vardı. SHIB jetonu, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra değer ve önem kazandı. Özellikle Hindistan’daki Shiba Inu, kısa bir sürede çok fazla çekiş kazandı. Kripto para birimi Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, Hintli yatırımcılar büyümesinden büyük karlar gördüler. Bununla birlikte, SHIB, Hint makamlarının vergilendirme kurallarını getirmesinden bu yana yavaş yavaş zeminini kaybediyor.

Şubat ayında Hindistan Maliye Bakanlığı, kripto para birimi kazançlarının %30 oranında vergilendirileceğini duyurdu. O sırada pek çok şey belirsiz görünse de, Hintli yatırımcılar hevesli görünüyordu. Ancak Bakanlık iki gün önce bir bomba daha attı ve bir varlıktaki kaybın başka bir varlıkla karşılanamayacağını açıkladı. Vergilerinin genel kâr ve zararlarına göre değerlendirilebileceğini düşünen insanlar için bu büyük bir şok oldu. Kripto para birimlerinin çoğu şu anda düşüşte olduğundan, minimum kazançlar için vergi ödemek yatırımcılar için mantıksız görünüyor. Öte yandan kripto para meraklıları bile yatırımcılara çok geç olmadan Shiba Inu yatırımlarını geri çekmelerini öneriyor.

Hindistan’da Shiba Inu’nun Büyümesi
Daha fazla mesaj

Şaşırtıcı bir şekilde, festival mevsimlerinde Hindistan’daki Shiba Inu yatırımı büyük bir dönüş yaptı. Hintlilerin altın ve diğer değerli eşyalara yaptığı yatırıma benzer şekilde, geçen yıl SHIB jetonları satın aldılar. Diwali 2021 zamanında, Dogecoin rakibi kripto para piyasasında yedinci sırada yer alıyordu. Dikkat çekici bir şekilde, Shiba Inu, Change.org dilekçesi ve FOMO nedeniyle o sırada büyük bir boğa koşusu yaşıyordu.

Shiba Inu aya giderken birçok erken yatırımcıyı da beraberinde götürdü. 8.000 ABD Doları tutarındaki SHIB jetonlarını satın alan kişiler bile, Ekim ayının ortasında 5,7 milyar ABD Dolarına ulaştı. Dogecoin katilini elinde tutan birkaç kişi, yatırımlarından büyük ölçüde kâr etti. Ayrıca, 2021’de Dogecoin ile Shiba Inu arasındaki mücadele, her iki kripto para birimine de büyük bir destek verdi.

Kısa Ömürlü Önem

Kısa sürede popülerlik kazansa da uzun vadede yatırımcıların cüzdanlarında kalmayı başardı. Shiba Inu ve Dogecoin ilk 10 kripto para birimi listesindeki yerlerini kaybettiğinde bile, Hintli yatırımcılar tokeni elinde tuttu. Aşırı oynaklığı nedeniyle yatırımcılar, SHIB’nin yatırım portföylerine başka bir destek verebileceğine inanıyorlardı.

Ne yazık ki, Hindistan hükümeti küçük yatırımcıları korurken kripto para birimlerini finansal varlıklar olarak ele almayı teklif ettiğinde hayalleri paramparça oldu. Bu yıl Şubat ayında kripto para vergilendirmesi düzenlemesi tamamlandığında, Shiba Inu yavaş yavaş zeminini kaybetmeye başladı. Birkaç gün önce, maliye bakanlığı, Hindistan’ın bir kriptodaki kaybı diğerinden elde edilen kârla dengelemeye izin vermeyeceğini daha da netleştirdi. Bu, SHIB yatırımcılarına büyük bir blog olarak geldi. Dogecoin rakibi zaten değer kaybederken, düşüşünü diğer kriptolardan elde edilen kazançlarla telafi etmek iyi bir seçenekti. Ancak bu da mevcut olmadığı için uzmanlar SHIB’ye yapılan yatırımın büyük ölçüde düşeceğini söylüyor.

NFTYORUM.COM ile bir çok analize ulaşabilirsiniz.

Diğer yazımıza göz atın: Samsung’un Cheil’i NFT’leri Ve NFT Pazarını Başlatmayı Hedefliyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.