Shopify’ın yeni tüketiciye bağlan arayüzü, belirteçli ticaret sağlar

0

Bu yılki yeni “tüketiciye bağlanma” çabalarının bir parçası olarak Shopify, tüccarların belirteç sahipleri için özel ürünler sunmasına izin verecek. Bu, hayranlarla bağlantı kurmalarına ve satışları artırmalarına yardımcı olacaktır. Projeye “tokengate” adı verilir ve ilk benimseyenler bunu beta formunda deneyebilir.

Başlamak için satıcılar, Shopify uygulaması aracılığıyla bir jeton kapısı mağazası kurabilir veya mağazada işlevsellik ekleyebilir. Kapılı ürünler satın almak veya özel etkinliklere katılmak isteyen kişiler, kripto cüzdanlarını bağlamalı ve onlarla birlikte gelen paraya çevrilemez tokenlere (NFT’ler) sahip olduklarını kanıtlamalı. Bu işlevle platformdaki NFT toplulukları tüketici markalarıyla bağlantı kurabilir.

Ayrıca tüccarlar, yaklaşan NFT indirimleri için diğer markalarla ve premium ürünler yapmak için Shopify’ın ticari ortaklarıyla çalışabilir. Ayrıca tüccarlar, Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Flow (FLOW) (FLOW) gibi popüler blok zincirlerinde özel NFT’ler oluşturabilir. Daha sonra onları bir listeye koyabilir ve dükkanlarından satabilirler.

Davet edilen ve bir NFT koleksiyonuna sahip olan satıcılar, betaya katılabilecek olanlardır. NFT satın almak için ne satıcı ne de alıcı kripto para birimi kullanmak zorunda değildir. Ödeme ağ geçitleri, Shopify Payments, Shop Pay ve kripto para biriminin yanı sıra kredi ve banka kartlarıyla ödeme yapmanın diğer yollarını içerir. Alıcı, NFT’lerini e-posta ile alabilir ve hemen cüzdanlarına ekleyebilir.

Doodles web sitesini başlatmaya yardım eden ve NFT projesi artık bu çabanın bir parçası olan Evan Keast, “Hırslı bir topluluk odaklı proje olarak, benzersiz NFT koleksiyoncu deneyimleri için standart belirlemeye büyük önem verdik. Shopify ile jetonlu ürünlerde iş ortaklığı yaparak, sahiplerimizi şaşırttık ve Doodle’a tamamen yeni bir anlam kazandırdık.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.