Solana Labs Web3 Cep Telefonu Tasarlıyor

0

Blok zincirinde bir yatırımcı olan Solana Labs, Solana ağı için “Saga” adlı bir Android cihazı çıkarıyor.
Perşembe günü New York’ta düzenlenen bir etkinlikte, geleceğin gadget’ı, bir kripto cüzdanı için özelliklere sahip değiştirilmiş bir OSOM telefonu ve Web3 uygulamaları için “Solana Mobile Stack (SMS)” yazılım geliştirme kiti olarak gösterildi. Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, yaklaşık 1000 dolara mal olacağını ve 2023’ün başlarında piyasada olacağını söylüyor.

Telefon, Solana’nın mobil odaklı büyümeye yönelik en büyük bahsi. Bir Web3 platform mağazasına, QR kodlarını kullanan zincir üstü ödemeler için entegre bir “Solana Pay”, bir mobil cüzdan adaptörü ve telefonun derinliklerinde özel anahtarları saklamak için bir “tohum kasası” olacak.

“Her şey mobil gidiyor. FTX CEO’su ve Solana’nın büyük bir destekçisi olan Sam Bankman-Fried, etkinlik sırasında buna dikkat çekti. “Ancak kripto mobil çağın gerisinde” dedi ve şu anda mobil cihazlarda dapp kullanmanın ne kadar zor olduğuna dikkat çekti.

“Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, gerçek cüzdanınızı telefonunuzda yerleşik olarak bulundurmaktır” diyor.

Solana Labs, telefonu yapmak için ekosistemdeki diğer önemli şirketlerle birlikte çalışacağını söyledi. Bu şirketler arasında en büyük NFT pazarı olan Magic Eden, en büyük cüzdan sağlayıcısı Phantom ve merkezi olmayan bir finans platformu olan Orca yer alıyor. Her üç şirketin de yöneticileri yaklaşan mobil deneyim hakkında konuşmak için oradaydı.

Solana Vakfı, SMS mobil uygulamalarının geliştirilmesini teşvik etmek için 10 milyon dolar ayırdı.

Solana’nın kurucu ortaklarından biri olan Yakovenko, bir haber bülteninde şunları söyledi: “Hayatlarımızı mobil cihazlarımızda yaşıyoruz – Web3 hariç, çünkü özel anahtar yönetimine mobil merkezli bir yaklaşım olmadı. Solana Mobile Stack, Solana’da açık kaynaklı, güvenli, web3 için optimize edilmiş ve kullanımı kolay yeni bir yol gösteriyor.”

Web3 bir akıllı telefonu ilk kez denemiyor. Şirin Labs, 2018’de blockchain tabanlı bir telefon çıkarmaya çalıştı, ancak proje başlamadı ve bu da işten çıkarmalara ve davalara yol açtı.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

cryptozare.eth hakkında

nft toplayıcı | moda editoryal görüş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.