Solana, 1.5 milyar dolarlık NFT İşlemine ulaştı

0

NFT’leri izleyen bir site olan CryptoSlam’e göre, Solana tabanlı takas edilemeyen tokenlerin toplam işlem hacmi 1,5 milyar dolara ulaştı.

Solana, 1 milyar dolarlık rekoru kırdıktan sadece birkaç ay sonra yeni hedefe ulaşabildi.

314.910 alıcı ve 260.844 satıcı ile Solana’daki NFT’ler yaklaşık iki milyon işlem yapmak için kullanıldı.

Geçen Eylül ayında bir Dejenere Maymun Akademisi NFT’si 1 milyon dolara satıldı ve bu Solana için bir ilkti. Artık CryptoPunks ve diğer Ethereum tabanlı NFT projelerinin beğenisine katılıyor.

2021 yılı boyunca Solana popüler hale geldi çünkü hala yüksek ücretler ve yavaş işlem hızlarıyla boğuşan Ethereum’dan daha ucuzdu.

CryptoSlam istatistiklerine bakarsanız, Solana’daki NFT satışları birkaç gün içinde yüzde 55,34 arttı.

Daha fazla mesaj

JPMorgan, bu yılın başlarında, Ethereum daha az merkezi olmayan olmasına rağmen, Solana’nın NFT pazarında Ethereum’dan daha iyi performans gösterebileceğini söyledi. Yine de pazar lideriyle rekabet edemez. Bu çok büyük bir rakam: Ethereum 21 milyar dolar değerinde şey sattı.

Bu, yakın zamanda hacklenen ve 540 milyon dolar kaybeden yan zincir çözümü Axie Infinity’nin Ronin’inin arkasındaki Solana için de geçerli.

U.Today’den bir rapor, değiştirilemez token pazarlarının Solana için destek üzerinde çalıştığını söylüyor. Ağın lideri OpenSea’nin, ağı daha popüler hale getirebilecek “Ethereum katilini” Nisan ayı başlarında eklemesi bekleniyor. Geçen yıl yeni ekleme hakkında söylentiler yayılmaya başladı.

Ayrıca Solana ağında SOL adında yeni bir kripto para birimi var. Ripple’a bağlı XRP’den daha değerli, bu da onu altıncı en değerli kılan.

En güncel NFT haberleri sadece NFTYORUM.COM ‘ da.

Diğer konularımıza bakmayı unutmayın: Kripto Paralar Ve Kripto Jetonları Arasındaki Farkı Bilin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.