Solend, ikinci bir yönetim oyu ile Solana balina cüzdanının devralınmasını engelliyor

0

Solana merkezli merkezi olmayan bir finans (DeFi) kredi sistemi olan Solend, Solend Labs’a tasfiye edilmekten kaçınmak için bir balinanın cüzdanına erişmesi için “acil durum yetkileri” veren yakın zamanda onaylanan tekliften kurtulmak için başka bir yönetim oylaması başlattı.

Pazar günü, kripto kredi platformu tarafından “SLND1: Balinadan Riski Azalt” adlı bir yönetim oylaması yapıldı. Bu, Solend’in borç verme platformuna balinanın cüzdanına erişim sağlayarak ve tasfiyelerin tezgah üstü (OTC) gerçekleşmesine izin vererek balinanın tasfiyesinden kaynaklanan piyasa riskini düşürmesini sağlar.

Solend, Solana’nın (SOL) fiyatı düşerse ve balina satılırsa, borç verme platformunun “sonunda kötü borç” oluşabileceğini ve bunun Solana ağında stres yaratacağını söylüyor. Talebin kabul edilmesi mahalledekileri üzdü.

Solend ekibi, topluluk buna karşı olmasına ve DeFi’nin olması gerekenin tam tersi olduğunu ve yasadışı olduğunu söylese de, halihazırda onaylanmış olan plandan kurtulmak için ikinci bir yönetim önerisi oyu düzenledi. SLND1 planına karşı 1.480.264 oyla teklif reddedildi.

Yeni plan, oylamayı öncekinden fırlatıyor, bu yüzden Solend’in bir hesabı zorla ele geçirmeyi içermeyen başka bir plan bulması gerekiyor. Ayrıca, yönetişim için oy kullanma süresini bir güne indirir.

İlgili: SOL’nin fiyatı yıllık en düşük seviyesine yaklaşıyor ve Solana TVL sadece üç günde 870 milyon dolar kaybetti.

Durum, kripto kredi platformunu zorlaştırdı. Solend, balinanın parasını çalabilir ve acil durum yetkileri alabilirse, SOL’u bir DeFi patlamasından kurtarabilir. Ancak bu, herhangi birinin varlıklarının platformda alınabileceğini ve bu da insanların onu kullanmak istememesine neden olabileceğini gösteriyor. Twitter’da Cryptokk.eth şunları yazdı:

Öte yandan, Solend ekibi balinanın hesabıyla ilişkili riskleri azaltamazsa, Solana’nın erimesine neden olabilir ve bu da SOL fiyatının büyük oranda düşmesine neden olabilir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.