Son 24 saatte finansal olmayan hisse senetleri yeni bir şekilde yükseldi

0

Son yirmi dört saat içinde çok daha fazla NFT işlemi oldu, ancak kripto piyasaları düştü. Bazı tanınmış NFT koleksiyonlarının taban fiyatları da düştüğünden, yatırımcılar bunları ucuza satın almaya başladı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Crypto Punks ve Sorare gibi popüler NFT’lerin tümü, 24 saatlik işlem hacimlerinin %100’den fazla arttığını gördü.

CryptoSlam’e göre, NFT pazarındaki işlem sayısı son 24 saatte yüzde 54 arttı.

Ayı piyasası tarafından sarsıldınız, ancak yine de güçleniyor musunuz?

Geçen ayın başında kripto fiyatları düşmeye başladığında, NFT işlemlerinin sayısı keskin bir şekilde düştü ve NFT piyasası o zamandan beri kötü durumda. Buna rağmen DappRadar, Goblintown ve ShitBeast gibi her zamankinden daha fazla deneysel işletme olmasına rağmen NFT pazarının istikrarlı göründüğünü söylüyor.

DappRadar’dan alınan istatistikler, işlem sayısındaki artıştan en çok OpenSea pazarının yararlandığını gösteriyor. Platformun işlem hacmi ve geliri sırasıyla %173.43 ve 23.88 milyon dolar arttı.

Aynı dönemde, platformda yüzde 15.39 daha az tüccar vardı ve toplam sayı 29.300’e ulaştı. Bu, çok parası olan az sayıda yatırımcının piyasayı hareket ettirdiğini gösterdi.

24 saatlik satış hacmine göre ilk on NFT projesinden sekizi, ticaret hacminin en az %115 arttığını gördü. Yuga Labs’ın BAYC NFT’leri, 24 saatlik yüzde 262,79 artış ve 7,1 milyon $ gelir ile şu anda ilk sırada yer alıyor.

Daha fazla ticaret, ancak fiyatlar düşüyor mu?

NFT Fiyat Tabanı, ikincil piyasada listelenen en az mevcut NFT’nin fiyatı olan popüler Bored Ape Yat Kulübü’nün taban fiyatının yaklaşık 107.000 $’a düştüğünü söylüyor. ABD doları cinsinden bu, fiyatın son 24 saatte yüzde 16 düştüğü anlamına geliyor.

Kayıp ETH’de ölçüldüğünde, o kadar da kötü değil: Bored Ape için taban fiyat düştü yaklaşık %11 ila yaklaşık 74.5 ETH. Buna rağmen, projenin değeri son bir buçuk ayda düştü. Örneğin, 29 Nisan’da, bir Bored Ape için en düşük fiyat, bu yazıldığında yaklaşık 429.000 $ olan 152 ETH idi.

Bugün diğer lüks koleksiyonların değeri de düşüyor. MAYC %22 düşüşle yaklaşık 20.100$’a (14 ETH) düştü ve Moonbirds %16 düşüşle 23.250$’a düştü. (16,2 ETH). Doodle’lar taban değerinin yaklaşık %21’ini kaybetti ve şu anda yaklaşık 11.650$ (8.1 ETH) değerindeyken, Meebits değerinin yaklaşık %27’sini kaybetti ve şu anda 4.050$ değerinde. (2.8 ETH).

NFT bu yıl daha da yükselebilir mi?

DappRadar, NFT pazarındaki işlem sayısının 2021’de 25 milyar dolara ulaştığını söylüyor. Bu yıl bundan fazlasını yapma yolunda olduğunu söyledi.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, 1 Mayıs’ta ana pazar yeri olan OpenSea, sadece bir günde Ethereum’a dayalı 476 milyon dolar değerinde karşılıksız token sattı. Öyleyse soru şu: Piyasa ne zaman yeni bir seviyeye geçecek?

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.