Soulbound’u Sosyal kredi sistemi olarak mı yoksa dünya çapında benimsenmesi için bir kıvılcım olarak mı değerlendiriyorsunuz?

0

Ethereum ortak yapımcısı Vitalik Buterin’in güçlü bir kişilik ve itibar sistemi için Soulbound Token önerisi kripto topluluğunun dengesini bozdu.

Soulbound Jetonları veya SBT’ler, kontrol edilebilir başarıları ve sorumlulukları doğrulayan farklı bir profile bağlı, devredilemez, finansallaştırılmamış jetonlardır. Yine de, teori aşamasında, SBT’lerin üyelikleri, sertifikaları ve akademik kuruluşlarla, merkezi olmayan borç verenlerle ve diğer unsurlarla olan ilişkileri takip etme nitelikli olacağı belirtiliyor.

Destekçiler, SBT’lerin aşağıdaki boğa talebi için kullanım denemesi olabileceğini duyurdu. Ancak diğerleri teoriyi Çin’in sosyal kredi sistemiyle karşılaştırdı ve bunun “zaten çözülmüş bir zorluğa pahalı bir tedavi” olduğunu açıkladı.

Bir önceki ay, Vitalik Buterin ve ortak yazarlar Glen Weyl ve Puja Ohlhaver, insanların sürekli olarak ticarete konu olmayan değer ve özellik kayıtları toplamasını ve bunları kişisel bir blok zinciri cüzdanında barındırmasını kolaylaştıracak Soulbound Tokens yanılsamasını özetleyen bir makale yayınladı.

Bunlar, merkezi olmayan bir toplum veya son zamanlardaki hiper-finansallaştırılmış Web3 durumundan uzaklaşan ve devredilemez sosyal inanç bağlantılarına dayanan DeSoc için çok önemli bir yapı engeli oluşturacaktır. Ortak yazarlar, kripto dünyasının basit devredilebilir finansallaştırılmış mülkleri geçeceğini açıklıyor.

Evin McMullen, Disco’nun ortak yapımcısı ve CEO’sudur. XYZ, meta veri deposunda denetlenebilir kimlik bilgileri ve depolama çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır. Son zamanlarda Bankless podcast’inde görünen Soulbound Tokens’ın ilk kez kripto alanında yeni popülasyonların oluşmasına yardımcı olacağını açıkladı.

“Ekosistemimizde canlandırıcı bir zaman çünkü Web3’teki rolümüze daha önce sahip olduğumuzdan benzersiz bir şekilde bakıyoruz. Ve böylece, biz bir nüfus olarak, seyahatlerinde oldukları yerde insanlarla tanışma şansımız var, bu da Web3 ile henüz ilgilenmemiş çok sayıda nüfusa ulaşabileceğimiz anlamına geliyor.”

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.