Splinterlands NFT oyunu için bir rehber

0

İlk NFT oyunlarının piyasaya sunulmasından bu yana çok sayıda NFT oyunu üretilmiş ve oyuncular tarafından takip edilmiştir. Modern teknolojilere dayalı eski bir oyun formatı olan kart oyunları, oyuncular arasında da popüler olmuştur. Son zamanlarda piyasaya sürülen heyecan verici kart oyunlarından biri de Splinterlands. Bu yazıda, bu oyun hakkında kapsamlı bir rehber sunmayı ve detaylı olarak kontrol etmeyi amaçlıyoruz.

Splinterlands NFT Oyunu Nedir?

Splinterlands, Hive blok zinciri üzerine inşa edilmiş, blok zinciriyle çalışan bir NFT oyunudur. Bu bir otomatik dövüşçü kart oyunudur ve her kart tahsil edilebilir bir NFT’dir. Splinterlands, Magic the Gathering ve Heartstone oyunlarına benzer kavramları paylaşır. Oyuncular, farklı istatistik ve yeteneklere sahip bir kart koleksiyonu oluşturmalı ve koleksiyonlarını maçlarda diğer oyuncularla savaşmak için kullanmalıdır.

Hive blok zinciri teknolojisi, kullanıcıların gerçek dünyadaki fiziksel kartların ticaretinde olduğu gibi NFT kartlarını alıp satmalarına olanak tanır. Oyun, oyuncuların çok çeşitli kripto para birimleri ile oyun içi kredi satın almalarına olanak tanır. Ayrıca oyuncular Splinterlands sosyal medya topluluğuna üye olarak Hive jetonları kazanabilirler.

Splinterlands nasıl çalışır?

Diğer NFT oyunları gibi, Splinterlands da oyuncularının oynarken kazandıkları dijital varlıkları oynamasına, kazanmasına ve takas etmesine olanak tanır. Oyunda sağlanan 283’ün üzerinde kart var ve oyuncular istatistiklerini, karakter yeteneklerini geliştirmek, güç kazanmak ve rakiplerini yenmek için daha güçlü olmak için bunları birleştirebilir.

Oyun 7 istatistik içerir:

 • Zırh
 • Hız
 • mana bedeli
 • yakın muharebe saldırı gücü
 • sihirli saldırı gücü
 • menzilli saldırı gücü

Ayrıca orada Kıymık adı verilen 7 belirli element, oyunda tanıtılan: Su, Yaşam, Ölüm, Ejderha, Toprak, Ateş ve Nötr. Her kart bu unsurlardan birine aittir. Oyuncuların savaş boyunca yalnızca bir kıymık kullanmasına izin verilir. Bu savaştaki kartların tamamı Ateş, tamamı Su, tamamı Dünya, tamamı Yaşam, tamamı Ölüm veya tamamı Ejderha olması gerektiğini ima eder. Bir takım içinde Ateş ve Su kartlarını karıştıramazsınız.

Splinterlands NFT oyunundaki kart türleri

Splinterlands NFT oyunundaki kart türleri

Spliterlands’de üç tür kart vardır:

sihirdar

canavarları çağırmaya yardımcı olan sihirli güce sahiptir.

canavarlar

Bir Oyuncu tarafından savaşa katılması için çağrılan herhangi bir yaratıktır. Canavarlar savaşmaktan sorumludur ve ilerlemenin anahtarıdır.

Altın folyo

Splinterlands Booster Pack’lerde kullanılan bir isimdir. Paket, en nadir kartlar olan Sihirdarlar, Canavarlar ve Altın Folyoları içerir. Altın kart sahibi, bir savaşı kazanırsa %10 bonus kazanır.

Dövüşe başladığınızda, ilk önce sadece bir Sihirdar ve maksimum 6 Canavar içeren desteniz olacak kartlarınızı seçiyorsunuz. Sihirdar kartı, tüm Canavar kartını etkileyebilir. Oyuncular, zırh ve sağlık gibi ek yeteneklerle Canavarları daha da güçlendirebilir.

Splinterlands kartları ayrıntıları

Splinterlands NFT oyunu Kartla ilgili temel bilgiler
 • mana bedeli: Oyuncular, Savaşlarda Sihirdar ve Canavar kartlarını kullanmak için Mana maliyetine ihtiyaç duyar. Farklı miktarlarda Mana, oyuncuların takımlarını nasıl oluşturabileceklerini tanımlar.
 • Saldırı biçimleri: Canavarlara 3 çeşit saldırı sağlanır: Yakın Dövüş, Menzilli ve Büyü. Savaş alanında başlangıç ​​konumundan yakın dövüş saldırıları. Savaş alanının arka sırasından menzilli saldırılar. Ve Magic veya olabilecek en iyi saldırı herhangi bir pozisyondan gerçekleşebilir.
 • Hız: Hız istatistikleri, Canavarların saldırı sırasını tanımlar.
 • Zırh ve Sağlık: Canavarlar, sağlıklarını korumak için zırhlarla korunur. Canavarın can oranı, savaş alanında hayatta kalabileceği süreyi belirler.
 • Deneyim: Oyuncular çift Canavar kartlarını birleştirirse kartların seviyesi yükseltilebilir. Canavar ile olan deneyimi artırır ve yeni yeteneklerin kilidini açabilir ve Canavarlar sağlık ve zırh oranlarını artırır.
 • Yetenekleri: Canavarlar, her kartın altında yazılı olan çeşitli yeteneklere sahiptir. Bir Canavarın yeteneklerini bilmek, oyuncuların saldırılarda Canavardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur.

Splinterlands oyun modları

Splinterlands NFT oyununda oynamak için seçebileceğiniz dört farklı oyun modu vardır:

Nasıl oynanır

Bu, oyunculara Splinterlands’i ilk kez nasıl oynayacaklarını gösterir. Farklı kart türleri, yetenekler, istatistikler ve nasıl savaşılacağı hakkında bir eğitim sunar.

Uygulama

Bu mod, oyunculara sıralamaları etkilenmeden ve tamamen ücretsizken savaş talimi yapma şansı sunar. Oyundaki mekanikleri uygulamak için iyi bir şans.

dereceli

Burada oyuncular ligdeki sıralarını yükseltmek isterlerse bir savaşa başlayabilirler.

Meydan okumak

Bu mod, oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte savaşabilecekleri özel maçlar oluşturmalarına olanak tanır. Buradaki savaşlar, oyuncuların sıralarını etkilemez.

Oyuncular, nadirlik, kart paketleri, Kara Enerji ve sihirli iksirler kazanmak için farklı seviyelerden geçebilirler. Dark Energy, oyunun dijital para birimidir. oyun içi mağazadan eşya satın almak için kullanılır.

Splinterlands nasıl oynanır?

Splinterlands nasıl oynanır?

Oyunun özellikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olan oyuncuların Splinterlands oynamaya başlamak için birkaç adım atması gerekiyor:

 • Güvenilir bir dijital cüzdan oluşturma, örneğin MetaMask
 • Splinterlands Oyun hesabı oluşturma
 • Summoner’s Spellbook’u satın almak

Dijital cüzdan oluşturmak ve oluşturmak için bazı kolay adımlar vardır. MetaMask söz konusu olduğunda, oyuncuların uygulamayı bir tarayıcıdan indirmesi ve adımları dikkatli bir şekilde izlemesi gerekir.

Ancak Splinterlands’de hesap oluşturmak çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken web sitesini açmak ve üzerine tıklamak. Şimdi oyna. Yeni bir pencere açılır ve dijital cüzdan adresi de dahil olmak üzere kayıt bilgilerini ister. Ardından, yeni bir hesap oluşturun ve hoş geldiniz mesajının keyfini çıkarın. Hepsi tamam!

Şimdi, oyuncuların Spellbook’u nasıl alması gerektiğini görelim.

Sihirdarın Büyü Kitabı nasıl satın alınır?

Summoner's Spellbook nasıl satın alınır

Oyuncular, Spellbook’a sahiplerse Splinterlands oynarken gerçek para kazanabilirler. Spellbook’u satın almak için oyuncular:

 1. Giriş Splinterlands hesabı.
 2. Tıkla DÜKKAN menüdeki simge.
 3. Seçmek Summoner’s Spellbook ve bedeli PlayPal veya Cruptocurrency kullanarak ödeyin.
 4. Satın almayı onaylayın ve Spellbook hesaba eklenecektir.

Spellbook’un bir NFT olmadığını ve bu nedenle takas edilemez olduğunu unutmayın. Sahibini yükseltir ve Splinterlands’in tüm yönlerine erişmelerine izin verir.

Splinterlands’deki ödül sistemi nasıl?

Oyuncular bir maç kazanırsa, Kara Enerji Kristalleri ödülü alırlar. Oyun ayrıca günlük görevler ve sezon sonu ödülleri de sağlıyor. Oyuncular, mevcut sıralamalarına göre ödül kartları, Kara Enerji Kristalleri, İksirler ve hatta bazen kart paketleri içerebilen sandıklar alırlar.

Ayrıca iki tür iksir vardır: Efsanevi ve Simya. Sırasıyla Legendary veya Gold Foil kart bulma şansını artırırlar. Her iki tür ödül de Splinterlands’de yerleşik haftalık turnuvalara katılan oyuncular için geçerlidir. Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için ayrıca her sezonun en iyi 30 oyuncusuna DEC bonus ödemesi verir.

Splinterland jetonları nelerdir?

Splinterland jetonları nelerdir

Oyunda iki ana jeton vardır: DEC ve SPS. DEC veya Dark Energy Crystals, NFT Splinterlands kartlarını satın almak için kullanılır. Sadece bir oyuncunun bir Spellbook’u varsa ve bir sıralama maçı kazanırsa kazanılabilir. Sonra SPS veya Splintershades. Oyunun resmi sitesine göre, oyundaki birincil jeton SPS. Oyuncular turnuvaları kazanarak SPS kazanabilirler. SPS ayrıca airdrop olarak da ödüllendirilir. SPS airdrop miktarı doğrudan DEC dahil olmak üzere oyuncuların sahip olduğu oyun içi varlıklara bağlıdır. Varlıklar ne kadar fazla olursa, SPS airdropları o kadar büyük olur.

Sonuç olarak

Splinterlands, diğerleri arasında çekici bir NFT oyunudur. Hype ve oyuncularını eğlendirme şekli, birçok yeni gelenin platforma katılmasına neden oluyor. Bir NFT oyun aşığıysanız, Splinterlands’ı deneyin ve eğlencenin yanı sıra biraz para kazanmanın keyfini çıkarın.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

NFT HABER PRO hakkında

İnternet sitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.