Spotify, NFT dijital koleksiyon ürünleri pazarına katılmayı planlıyor

0

Spotify, mevcut tekliflerini tamamlamak için değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) ve dijital koleksiyon ürünleri üretmeyi planlıyor. İsveçli ses akışı ve medya hizmetleri şirketi, Web3 uzmanlığının reklamını yaptı.

Financial Times’ın haberine göre Spotify, akış hizmetlerine blockchain teknolojisini ve kalıcı belleği dahil etmeyi planlıyor. Hareket, NFT patlamasının ortasında sanatçı gelirlerini artırma girişimi olarak görülüyor.

Geçen yıldan bu yana, Snoop Dogg ve Steve Aoki gibi erken benimseyenlerle, gelir akışlarını çeşitlendirmeye çalışan müzisyenler için değiştirilemez jetonlar ve dijital koleksiyonlar uygun bir seçenek olmuştur.

Spotify şimdi erken aşama Web3 projelerinde çalışacak birini arıyor. Web3 internetin en güncel versiyonudur. Modaya uygun “metaverse” terimini, dijital koleksiyon ürünleri ve yakın alan iletişimini (NFT’ler) yönlendiren teknolojidir.

Daha fazla mesaj

Daha da kayda değer olan, NFT’lerin artan popülaritesine ve diğer Web3 çabalarına rağmen, moda markalarının, lüks otomobil üreticilerinin ve büyük perakendecilerin bunlarla bağlantılı olarak ticari marka başvuruları için acele etmesidir.
Bazı işletmeler ticari markalarını henüz tescil ettirmemiş olsa da, Nike gibi diğerleri, lansmanlarını kutlamak için dijital hediyelik eşyalar yayınladılar.

YouTube, başka bir akış hizmeti sağlayıcısı gibi, NFT’leri ve koleksiyonları yaratıcı araçlarla birleştirme niyetini açıkladıktan sonra Web3 yeteneğini aradı.

Devasa çevrimiçi video yayıncısı, içerik oluşturucuların “YouTube Shorts” adlı popüler kısa video kliplerinin NFT’lerini basmalarına izin verip ek gelir elde etmelerine izin verileceğini söyledi.

NFTYORUM.COM ile en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Diğer içeriğimize bakmayı unutmayın: Bored Ape Yacht Kulübü Ape Coin’i Piyasaya Sürdü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.