Stake edilen varlıklar, hafta sonu Ethereum’da %24 düşüşe neden oldu

0

Pazartesi sabahı Asya ticaret seansı sırasında, Ethereum fiyatı hala düşüyor. Cuma gününden bu yana emtia, değerinin yüzde 24’ünü şok edici bir şekilde kaybetti. Yazma sırasında, ETH’nin fiyatı bir önceki güne göre yüzde 8’lik bir düşüş olan 1.350 dolar civarındaydı. Satışlar hala devam ediyordu.

Glassnode adlı bir zincir üstü analitik şirketi, Ethereum pazarının 1.781 dolarlık ETH Gerçekleşen Fiyatının altına düştüğünü söylüyor. 12 Haziran’da varlık 1.453 dolara düştü. O zamandan beri, çok daha fazlasını kaybetti.

ETH 2.0 mevduatlarının gerçek fiyatı çok daha yüksek olduğundan, hafta sonu yaşanan ayı saldırısı neredeyse %40’lık gerçekleşmemiş kayıplara neden oldu.

ETH Staking’in Bazı Sorunları Var

İnsanlar, şu anda Beacon Chain’de stake edilen ve kilitli olan ETH’nin, bu yıl içinde gerçekleşecek olan Birleşmeden sonra piyasaları sular altında bırakacağından endişe ediyor. Fiyatların halihazırda olduğundan daha fazla düşmesine neden olabilir. Ancak Birleştirmeden sonra, varlıklar birkaç ay içinde aşamalı olarak dağıtılacaktır.

Bir piyasa uzmanı olan Alex Krüger, ETH’nin fiyatının 2018 döngüsü sırasında önceki yüksek noktasına düştüğünü, ancak şimdi bu seviyenin altında olduğunu söylüyor.

ETH için RSI gibi teknik göstergeler artık “aşırı satım” alanında. Küçük bir toparlanma olsa da, ayı piyasası daha da kötüye gidiyor, bu da Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin şimdilik daha kötü haberler içinde olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, yatırılan tüm fonların üçte birinden fazlasını oluşturan Lido gibi bahis sistemleri hakkında endişeler var. Endüstri uzmanları, bu tür bir merkezi kontrolün bir ağ saldırısına yol açabileceğini söylüyor.

Stake edilmiş varlıkların sabitlenmesini kaldırmak başka bir sorundur. Kullanıcılar Lido’da ETH stake ettiklerinde, karşılığında diğer DeFi platformlarında teminat olarak kullanabilecekleri stETH alırlar. CoinGecko’ya göre, büyük satış, ETH ile stake tokenı arasında fiyat farkına neden oldu. şu anda sabit fiyatının %4,4 altında işlem görüyor.

Ethereum’un Fiyatı Bozuldu

Bir baş ve omuz modeli oluşturulduktan ve onaylandıktan sonra, teknik uzmanlar Ethereum fiyatının çok düşeceğini tahmin etti. Kötü gelecek nedeniyle, bir araştırmacı yakın gelecekte ETH fiyatının 650 dolar civarında olacağını söylüyor.

Bu kadar düşük bir düşüş, yaklaşık yüzde 87’lik bir düzeltme anlamına gelir ve ETH son döngüde yüzde 84 düştüğünden, tahmininden çok uzak olmayabilir.

Öte yandan, Ethereum’un uzun vadeli beklentileri, özellikle hisse ispatına geçtikten ve ölçeklendirme kabiliyetinde iyileştirmeler yaptıktan sonra iyi görünüyor. Arz ihracının deflasyona yol açması muhtemeldir, ancak yatırımcılar ondan para kazanmaya devam edecek ve bu da onu benzersiz bir varlık haline getirecektir.

En son NFT Haberleri, Trendler ve Eğitimler, her Pazartesi gelen kutunuzda

İnsan Hakkında

Türkiye’de yaşayan serbest yazardır. NFT’leri, futbolu, filmi ve teknolojiyi seviyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.