Starbucks, NFT İşine 2022’nin Sonlarında Başlamayı Planlıyor

0

Dünyanın en tanınmış kahve şirketi Starbucks, bu yılın ilerleyen zamanlarında değiştirilemez token (NFT) devrimine katılacağını açıkladı.
CEO’ya göre, firma NFT’lere katılmak için bir “varlık hazinesine” sahip.

Milyarder işadamı ve Starbucks’ın şu anki CEO’su Howard Schultz, Pazartesi günü yaklaşık 15.000 ortağın yer aldığı bir Açık Forumda, şirketin NFT pazarına “bu takvim yılının sonundan önce” girmeyi hedeflediğini söyledi. Kuruluş, yakın tarihli bir blog gönderisinde, dijital inovasyon seçeneği olarak “NFT’leri” öne sürerek bu kavramı kabul etti.

Kesin bir şekilde şunları söyledi: “Koleksiyonlardan şirketin tüm geçmişine kadar Starbucks kadar çok varlığa sahip bir dijital NFT platformu ve işletmesi geliştirmek isteyen tek bir şirket, marka, ünlü veya etkileyici kişi düşünemiyorum.”

Starbucks, kahve satışlarını izlemek için blockchain teknolojisini kullanacak.

Daha fazla mesaj

Amerikan dünya çapındaki kahvehane şirketi daha önce kripto para birimi ve blok zincir teknolojisine ilgi göstermişti. Nisan 2021’de şirket, müşterilerin bitcoin kullanarak kahve ödemesine izin vermek için Bakkt ile ortaklık kurdu.

2020 yılında Starbucks, kahve izleme yoluyla müşterilere daha fazla şeffaflık sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Cryptopolitan’a göre şirket, blok zinciri üzerinde, kahve çekirdeklerinin gelişim ve ürün aşamasını izleyen, kullanıcıların kolayca erişebileceği bir sistem oluşturdu.

Tüketiciler, gıdalarının üretildiği teknikler ve alanlar konusunda daha bilinçli hale geliyor. Etik ve sürdürülebilir bir şekilde yapıldıysa nasıl yetiştirildiğini ve üretildiğini ve ilk etapta neden yiyip içtiklerini merak ediyorlar. Sonuç olarak, Starbucks gibi birçok şirket tedarik zinciri yönetimi için açıkça blok zinciri kullandı.

NFTYORUM.COM u kullanarak en güncel NFT haberlerine ulaşabilirsiniz.

Diğer içeriğimize göz atmayı unutmayın: Pudgy Penguins Büyük Bir Satış Yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.